2. 3. 2003 MiG

Umístění Sparty je jasné, dnes bude čekat na svého soupeře do play off

Třetí příčka holešovický tým nemine. Páteční výhra v Třinci zajistila pro dnešní zápas s Karlovými Vary, které ve stejný den přišli o naděje na postup, sparťanům klid. Napjatě budou očekávat jen svého čtvrtfinálového soupeře. Ten vzejde z dvojice Vítkovice - České Budějovice.
Na čtvrtý Třinec má Sparta sedmibodový náskok, šest bodů ztrácí na druhou Slavii. První čtyři týmy po dlouhodobé části extraligy své pozice v tabulce už po dnešním kole nemohou zhoršit, ani zlepšit. Jasno je o postupové osmičce i o sestupujícím. Zůstávají dva souboje o pořadí a vlastně tak o soupeře pro první kolo. O sedmé a osmé místo se poperou Vsetín a Znojmo. Horší z týmů bude hrát na dálku s Pardubicemi, ten lepší se Slavií.

O to, kdo nedostane Spartu, se poperou hráči Českých Budějovic a Vítkovic. Jihočeši, kteří mají jednobodový náskok před Ostravany, jsou na ledě Litvínova v o něco těžší pozici, Vítkovice totiž hrají doma s havířovským outsiderem. Výše postavené mužstvo bude hrát s Třincem, horší se Spartou. V pátek postavili trenéři Sparty od začátku jen tři útočné formace. Dnes by tomu mohlo být stejně. „Rozhodneme se podle stavu hráčů,“ říká Alois Hadamczik. „Ráno na tréninku uvidíme. Každopádně chceme vyhrát.“ Chybět budou obránci Nedvěd a Nedoma, v útoku nenastoupí Martinec. Ostatní hráči jsou fit. Zápas s karlovarskou Energií se hraje v T-Mobile Areně už od 17.30. Vstupenky jsou v prodeji od 14 hodin v pokladnách haly, zápas zde můžete sledovat on-line.

Bilance SPA - KVA
1999/00: 4 - 0 - 0 (5:4, 4:1, 5:2, 4:0)
2000/01: 3 - 0 - 1 (3:1, 3:1, 2:1, 1:3)
2001/02: 3 - 0 - 1 (4:2, 1:0, 3:1, 1:3)