19. 1. 2017 Jakub Borovský

Junioři bojují venku, starší dorostenci doma

Zatímco mladší dorostenci mají tento týden pauzu, o čest a body do tabulky se budou rvát junioři i starší dorostenci. Na juniory čekají dvě venkovní utkání, když nejprve pojedou do Chomutova a o den později do Litvínova. Starší dorostenci naopak sehrají oba duely doma. Do Tipsport areny přijede v pátek Zlín a v sobotu Třinec.

JUNIOŘI

• Umístění: 6.
  • Body: 55
  • Bilance: 17-1-2-12
  • Skóre: 117:105

Minulý týden hráli jen jednou, tentokrát se sparťanští junioři, kteří jsou aktuálně na šestém místě, vrací k běžným dvěma duelům. Po třech domácích zápasech navíc budou muset cestovat. K pátečnímu duelu vyrazí do Chomutova, kde je budou hostit devátí Piráti, proti nimž už nastoupili v aktuální sezoně jednou a vybojovali domácí vítězství 6:3. Druhý duel je čeká na ledě Litvínova, tedy jejich tabulkového souseda, který na Pražany ztrácí pouze bod. Proti chemikům nastoupí sparťané poprvé v sezoně.

ONLINE: Pátek 20. ledna - HC Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 15:00

ONLINE: Sobota 21. ledna - HC Litvínov - HC Sparta Praha 13:15

STARŠÍ DOROST

• Umístění: 10.
  • Body: 62
  • Bilance: 20-1-0-15
  • Skóre: 135:106

Sérii čtyř domácích zápasů v řadě zakončí starší dorostenci, kteří jsou v NOEN Extralize staršího dorostu na desátém místě. So Prahy přijedou v pátek hráči aktuálně jedenáctého Zlína. Půjde o druhé střetnutí těchto celků v probíhající sezoně a svěřenci Richarda Žemličky mají soupeři co oplácet, protože první duel prohráli 2:5. O den později si dalekou cestu do Prahy užijí také třinečtí Oceláři, kteří mají o sedm více bodů než Pražané a jsou na osmém místě. Také s Třincem hráli sparťané zatím pouze jedno utkání a stejně jako proti Zlínu prohráli, tentokrát to bylo 3:5.

ONLINE: Pátek 20. ledna - HC Sparta Praha - PSG Zlín 17:30

ONLINE: Sobota 21. ledna - HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 12:45

MLADŠÍ DOROST

• Umístění: 1.
  • Body: 82
  • Bilance: 26-2-0-0
  • Skóre: 190:63

Mladší dorostenci mají týden volno a další zápas je čeká 26. ledna v Tipsport areně proti Hradci Králové.