23. 7. 2018 HC Sparta

Sparťané absolvovali první trénink na ledě

Znovu na ledě! Sparťané se pod vedením nového kouče Uweho Kruppa poprvé v přípravě před novou sezonou sklouzli na ledě. A bylo to sklouznutí pořádně náročné. Na ostrou dopolední hodinu ve vysokém tempu navázal odpolední modelový zápas všech hráčů, kteří jsou v přípravě s týmem. „Jde to těžko, nebyli jsme tři měsíce na ledě, takže tělo si odvykne,“ říká s úsměvem Lukáš Pech, sparťanská stálice ofenzivních řad.

„Když jsem byl mladší, tak jsem se těšil na led co nejdřív, teď s věkem už nechávám tělu trošku odpočinout,“ pokračuje v dobré náladě produktivní forvard. Šikovný centr bude i v novém ročníku jedním z klíčových hráčů mužstva. O tom asi málokdo pochybuje. „Máme co napravovat, nikdo se toho nezříkáme. Každý ví, kde měl v minulé sezoně mezery a kde musí přidat. K tomu jsou tu noví hráči, kteří přijali výzvu, chtějí ukázat, že mají na to hrát za Spartu. My zkušenější, co už jsme tu déle, se samozřejmě chceme také přidat a společně utvořit výborné mužstvo tak, abychom dobře šlapali po celou sezonu.“

První trénink na ledě vedl nový kouč Uwe Krupp, sekundovali mu asistent Jaroslav Nedvěd, trenér gólmanů Petr Přikryl a kondiční kouč František Ptáček. Ve stařičké holešovické aréně byly slyšet hlavně striktní pokyny hlavního lodivoda v angličtině. Všechna cvičení proběhla bez problémů. I ti, kteří tolik nevládnou angličtině, vše chápali. Lukáš Pech je jedním z této nevelké skupinky.

„Snažím se angličtinu pilovat, protože mi moc nejde, to se musím přiznat. Z větší části jsem trenérovi rozuměl. Když jde o pokyny na ledě a hokejové věci, není to takový problém. Jen si to musím vždycky v hlavě rychle překládat do češtiny, ale určitě to bude den ode dne lepší. Máme tady i kurzy angličtiny, které nám vedení zařídilo, takže v komunikaci stoprocentně žádný problém nebude,“ vypráví čtyřiatřicetiletý hokejista.

Na angličtinu jsme u trenérů dobře zvyklí, usmívají se posily

Z opačné a daleko početnější skupiny sparťanských hráčů, kteří jsou v angličtině téměř bezchybní, je odchovanec klubu obránce Jan Košťálek, jenž se vrací po angažmá v zámoří. „To, že pokyny kouče zní v angličtině, pro mě není po šesti letech v zámoří vlastně žádná změna. Vůbec mi to nevadí, možná je to pro mě i snazší, protože jsem při prvním tréninku na ledě řval anglicky. Chvíli to trvá, než se člověk přeorientuje zase zpět na češtinu,“ tvrdí Košťálek. „Je to teprve úplný začátek, poznáváme se. Ale cítím se dobře, jsem tu zkrátka doma. Odsud jsem odcházel do zahraničí, sem se vracím a beru to tu jako domov.“

Stejně jako on se na novou výzvu ve Spartě i na spolupráci s legendou světového hokeje na sparťanské lavičce hodně těší i další letní posila - brankář Matěj Machovský, jenž poslední sezonu strávil v AHL a ECHL. „S trenérem jsme si všichni sedli, řekli si představy. Je tu dost nových hráčů, minulý týden už přijeli i Kanaďané, kteří jsou super kluci. Kabina si sedá dobře, takže věřím, že budeme dobrá parta,“ říká zanedlouho pětadvacetiletý brankář. A jak působí německý kouč na samotné hráče? „Trenér mi přijde jako pohodový chlapík. Je zkušený, ví co od toho chce a co bude požadovat po hráčích. Myslím, že angličtina pro nás nebude překážkou. Má velký respekt, je to vítěz Stanley Cupu a v NHL odehrál přes 800 zápasů. Koho chcete jako trenéra víc?“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila