5. 7. 2013 HC Sparta

Situace ohledně útočníka Dominika Simona

Tento týden proběhly v zámoří dvě důležité akce. Draft NHL a také juniorských soutěží CHL, kde byl vybrán i sparťan Dominik Simon. Na útočníka holešovického klubu jako 48. v pořadí ukázal slavný klub Rimouski Oceánic. Nejlépe postaveným Čechem v draftu NHL se stal bývalý sparťan Jan Košťálek, jehož si vybral Winnipeg na 114. místě.

Právě v Rimouski působil Košťálek v uplynulé sezoně a na webu hokej.cz se objevily spekulace, že za moře odejde i Dominik Simon. Ovšem jedná se o nepodložené informace. „Jsme rádi, že na draftech uspěli mladí sparťanští hráči. Co se týče Dominika Simona, má u nás platnou smlouvu a my s ním pro příští sezonu počítáme. Nehodláme jej nikam do juniorských soutěží uvolňovat,“ říká Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.