22. 1. 2012 Lucie Štěrbová

Adam Lapšanský: Spousta branek a navrch bitka, tak to má vypadat!

P r a h a - Dvanáct sekund. Tak málo stačilo sparťanům na to, aby otočili zápas s Libercem. Nejprve se prosadil Milam a než se Liberec vzpamatoval, skóroval i Adam Lapšanský. Jeho pátá trefa v sezoně znamenala vedení, které Sparta i před divoký závěr nepustila. „Některé branky jsme ale vůbec nemuseli dostat,“ přiznal po utkání mladý slovenský střelec.

„Máme tři body, takže jsme spokojení, ale v závěru jsme úplně zbytečně polevili,“ trošku se zlobil slovenský juniorský reprezentant. „Ale výhra je naše, to je hlavní.“ Hlavně čtvrtá branka patřila k těm kuriozním. Vak deset vteřin před koncem napřáhl na modré a Vantuch doklepával za Pöpperleho, jenže…

Adam Lapšanský

„Čtvrtá branka? Tu asi na stadionu neviděl nikdo. Začínala bitka, všichni se otočili a ono přitom ještě nebylo odpískané přerušení. A prostě to tam padlo, no,“ komentoval kuriózní gól, kterého si možná nevšimla ani dobrá polovina střídačky Liberce. Všichni totiž sledovali první regulérní bitku Davida Kočího po jeho příchodu do extraligy.

Dost možná ho vyhecovala letošní nejvyšší návštěva, která na Spartu přišla. V ochozech bylo přes jedenáct a půl tisíce fanoušků. „Táhli nás dopředu a mohli by v takovém množství klidně chodit až do konce ročníku,“ vysekl jim poklonu Lapšanský. „Navíc to byl dneska podle mě pěkný hokej. Padla spousta branek, byla bitka – tak to má být a tak to má vypadat!“ pochvaloval si.

Sparta v zápase s Libercem proměnila téměř polovinu přesilovek, které dostala. V početní výhodě se prosadila celkem čtyřikrát. „Dneska přesilovky rozhodly. Vstřelily jsme v nich v první třetině dvě rychlé branky. Další dvě v druhé třetině a bylo rozhodnuto,“ vyprávěl střelec právě jedné z přesilovkových branek. „Sice je pravidelně trénujeme, ale ne vždycky to tam padá tak, jako dneska.“

Domácím se podařilo ubránit i Petra Nedvěda. Zatímco v druhém vzájemném zápase v Liberci sparťanskou obranu rozebral čtyřmi kanadskými body, v nedělním utkání si připsal jen jednu asistenci. „Speciální osobku na něj nehrál nikdo, ale hlídali jsme si ho. Pořád chodí na puky, snažili jsme se na něj proto pořád někoho navazovat a nedat mu žádný prostor.“

Sparta tak po výhře nad Libercem vede deset kol před koncem základní části tabulku. Na Plzeň má náskok čtyři body a Adam Lapšanský chce jít do play off z prvního místa. „Jestli budeme první, druzí, nebo třetí, nám jedno není. První místo chceme udržet, bojovat o něj a hlavně dál pokračovat v dobrých výkonech,“ uzavřel.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila