13. 2. 2012 Tomáš Zetek

Alex Foster prodloužil smlouvu ve Spartě!

Ihned po svém příchodu ze zámoří si jej sparťanští fanoušci oblíbili. A teď dostali od vedení klubu jasný vzkaz: I my si jeho služeb vážíme! Alex Foster dnes po dopoledním tréninku podepsal kontrakt na nadcházející sezonu. „Ve Spartě jsem spokojený, rád zde budu pokračovat ve své kariéře,“ vzkázal sedmadvacetiletý Američan.

Alex Foster přišel v rámci přestavby kádru do Sparty před startem této sezony. Do té doby byl oporou farmářského týmu Toronta. V prvním týmu Maple Leafs odehrál tři utkání a zaznamenal s tradičním celkem NHL tři výhry. „Na farmě Toronta dělal dokonce kapitána,“ poznamenal Josef Jandač, kouč a sportovní manažer Sparty. „Jsme rádi, že Alex chce u nás pokračovat. Je to kvalitní hráč a to jak herně, tak charakterově. Smlouvu, která měla trvat do konce této sezony, jsme prodloužili do konce nadcházejícího ročníku,“ dodal Jandač.

Alex Foster nastupuje pravidelně ve třetí útočné formaci a v této sezoně zatím zaznamenal 21 bodů za deset gólů a jedenáct asistencí. „My jsme Alexe nebrali proto, aby vyhrával produktivitu extraligy. Jeho přednosti jsou někde jinde. Při složité přestavbě kádru nám chyběl kvalitní defenzivní útočník a společně ještě s Ottou Sykorou se nám podařilo získat právě jeho,“ popsal Jandač příběh amerického útočníka v dresu českého mužstva.

Rodák z Michiganu si v české metropoli rychle zvykl a v kabině Spartu má pevné místo. „Ve Spartě jsem moc spokojen,“ poznamenal Foster. „Jsem rád, že přišla nabídka už v průběhu sezony, rád jsem ji využil. Chtěl bych se Spartou dosáhnout úspěchu a rád budu v jejím dresu pokračovat,“ dodal s typickým úsměvem.