4. 3. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: David Tůma

Dalším z talentovaných mladíků, který letos dostává příležitost prosadit se v prvním mužstvu Sparty je útočník David Tůma. Nadaný reprezentant strávil většinu sezóny v Berouně, seniorský hokej ochutnává také pod střechou Tesla Areny.

Teprve devatenáctiletý jinoch má za sebou řadu zkušeností, když pravidelně reprezentuje svou vlast již od šestnácti let. Naposledy se účastnil Mistrovství světa do dvaceti let na přelomu letošního roku, kam se probojoval z týmu Berouna.

U řeky Berounky strávil Tůma většinu sezóny pod vedením trenéra Žemličky, na pár zápasů vypomohl rovněž juniorskému mužstvu na Spartě. A poprvé v kariéře také okusil extraligu. Naskočil již ke dvaceti utkáním, ve kterých zatím nebodoval.

Naposledy se na chvilinku ukázal v utkání play out s Mladou Boleslaví. Zahrál si jen čtyři střídání ve třetí třetině za nerozhodnutého stavu. Dvakrát se ocitl v zajímavé situaci před mladoboleslavskou brankou, ale do vyložené příležitosti se nedostal.

Prostoru doposud příliš nedostal, na větší šanci zatím čeká. Několikrát však potvrdil, že má budoucnost před sebou a záleží pouze na samotném mladíkovi, nakolik si o další starty ve věhlasném klubu řekne.

Výsledná známka: nehodnocen

Podrobná čísla - David Tůma