10. 10. 2009 Lucie Strouhová

Analýza: Michal Gulaši

Věkem mladý obránce Michal Gulaši roste ve Spartě ve velkého hráče. Patří k předním bekům sparťanské defenzivy, důvěru dostává na přesilové hry i oslabení. V utkání s mateřským klubem byl u dvou inkasovaných branek, přesto výrazně nechyboval.

Michal Gulaši přišel do Sparty před loňskou sezónou jako velký otazník. Po sezóně si mnozí mnuli ruce a spokojenost s nadaným zadákem může panovat i letos.

Ve třiadvaceti letech působí mezi mantinely jistě, zbytečně nechybuje. Navíc dokáže pořádně přitvrdit, v žádné situaci neuhne a přišpendlí soupeře k hrazení. Navíc umí tvrdě vystřelit od modré čáry, ve vhodný okamžik si sjede před branku.

V dvojici se zkušeným Vykoukalem si porozumějí v přesilových hrách, trenéři jej vytěžují rovněž v početní nevýhodě. Výrazně nechybuje. Přestože byl s Vítkovicemi u dvou inkasovaných branek, vinu na svých bedrech nenese. Jako při situaci u druhé branky Ostravanů, kdy sudí od zadního mantinelu přikopl puk přímo před branku na volného forvarda soupeře. Gulaši se spoluhráči jen bezmocně přihlíželi, a právě Gulaši byl jediným, kdo se neočekávanou situaci snažil na poslední chvíli zachránit.

Na ledě strávil více než třiadvacet minut, dvakrát vystřelil a připsal si čtyři hity. Pokud v oslabení mohl mužstvo osvobodit, až na jediný případ si počínal vždy na výbornou. Vychází mu rovněž přihrávka. Do budoucích zápasů ale i let je Gulaši určitě perspektivou.

Výsledná známka: 2-

Momenty Michala Gulašiho v utkání:

5:15 – V oslabení se Gulaši obětavě položil do střílené přihrávky a na střídačku mu museli pomoct až spoluhráči. Vzápětí však znovu naskočil do hry.

8:57 – V přesilové hře vyslal na Šindeláře tvrdý projektil, který jen o milimetry minul bránu.

15:16 – Sparta inkasuje, Gulaši je na ledě.

15:50 – Pražané jsou pod tlakem. Vítkovice se opakovaně tlačí do branky a dvakrát v krátkém sledu zjednává pořádek v brankovišti právě Gulaši.

21:53 – Gulaši mířil k tyčce vítkovické svatyně, Šindelář raději jeho ránu přikryl.

25:45 – Od rozhodčího se puk odrazil přímo před branku domácích na hůl Vrány. Gulaši se snažil ještě natáhnout, ale už nedokázal neočekávanou situaci zachránit.

29:40 – Černošek chyboval, s přečíslením si však Gulaši poradil a čistě soupeře obral o puk.

43:25 – Sparťanský bek za brankou prohrál souboj a Burger se ocitl sám před Cháberou.

45:33 – Čistý, ale tvrdý hit Gulašiho u hrazení byl ohodnocen jako faul.

63:06 – Gulaši si z druhé vlny najel mezi kruhy na střelu, zamířil však pouze doprostřed branky.

Podrobná čísla Michala Gulašiho

Nejdelší pobyt na ledě: 1:22
Nejkratší pobyt na ledě: 0:06

Jakub Langhammer pod drobnohledem v utkání s Kometou

Zažívá příjemné období. Vytáhlý útočník Jakub Langhammer pravidelně boduje a stává se z něj nepostradatelný článek sparťanské družiny. Zda svou formu potvrdí i v utkání s extraligovým nováčkem zjistíme již v pátek! Kladenského odchovance budeme sledovat podrobněji!