24. 5. 2012 Tomáš Zetek

Aukce speciálních dresů Kočího a Tona

Sparťanští fanoušci a sběratelé hokejových cenností mají velkou šanci získat unikátní kousek. Holešovický celek odehrál v rámci akce “Sparta vzdává hold“ 22. ledna tohoto roku domácí utkání s Libercem ve speciálních černých dresech, které šly následně jako kompletní sety s návleky na kalhoty a stulpnami do aukce. Dresy velkých hvězd však zůstaly vinou podvodu nevyzvednuty a vy máte nyní šanci získat ty, v kterých odehráli speciální zápas David Kočí a Petr Ton, a tím pomoci Nadaci policistů a hasičů.

Akce Sparta vzdává hold, která se uskutečnila na konci ledna, znamenala další díl unikátního podniku, který pražský klub každou sezonu pořádá. Tentokrát byla okořeněna tím, že před téměř vyprodanou Tipsport Arénou odehráli sparťané jedno z utkání ve speciální sadě dresů, které šly společně s dalšími částmi výstroje do aukce. „Její výtěžek putoval na konto Nadace policistů a hasičů. Sparta si odečetla pouze náklady na výrobu a zbytek věnovala zmíněné nadaci,“ vysvětluje Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha.

Holešovický klub zatím v rámci třetího ročníku akce “Sparta vzdává hold“ pomohl Nadaci policistů a hasičů částkou přibližně 73 tisíc korun. Částka však mohla být zhruba o 60 tisíc korun vyšší. Dresy Davida Kočího a Petra Tona vydražil člověk s přezdívkou Rich Hayek za vysoké částky, ale následně si je nevyzvedl. „Přestože jsme společně s firmou eSports, která aukce zastřešuje, tohoto člověka kontaktovali a on nás několikrát ujistil, že dresy chce, došlo k podvodu,“ říká Bříza. „Osoba, která se skryla za tuto přezdívku a poškodila svým úmyslným jednáním jen a jen ty, kterým Nadace Hasičů a policistů pomáhá, je pro mě lidský odpad a zbabělec.“ I proto Sparta dává právě hráčské sety Kočího a Tona znovu do aukce, jejíž výdělek opět poputuje na konto Nadace policistů a hasičů.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli