6. 5. 2016 Robin Mana

Brízgala je nejlepší Čech juniorského draftu

Gólmana ADAMA BRÍZGALU, sedmnáctiletého člena sparťanského A-týmu, si v juniorském draftu vybral tým Muskegon Lumberjacks. Brízgala se tak stal v draftu z Čechů a Slováků vůbec nejvýše postaveným hráčem. Pro mládežnického reprezentanta, který v uplynulé sezoně působil ve sparťanském starším dorostu a figuroval také na soupisce stříbrného juniorského týmu, jde o další významný milník kariéry.

V týmu účastníka východní konference tamní USHL již třetí sezonu působí Slovák Matej Paulovič, kterého v roce 2013 draftoval tým NHL Dallas Stars. Generálním manažerem klubu je bývalý brankář Spojených států a New York Rangers John Vanbiesbrouck, hlavním koučem pak někdejší útočník Washingtonu a Anaheimu, Todd Krygier.