1. 11. 2010 Tereza Velikovská

Broš po derby: Naše chyby se nám vymstí

Úvod druhého derby v sezóně se znovu povedl lépe Slavii. Po první třetině, kdy Spartu jasně přehrála, vedla už 2:0. Na rozdíl od prvního střetnutí v Holešovicích ale Sparta nedokázala utkání otočit. „Jeden gól je prostě málo,“ konstatoval Michal Broš po zápase.

Po dvou výhrách s nulou v kolonce obdržených branek si Sparta brousila zuby na body i v pražském derby. Bohužel se ale opět objevila velká slabina Holešovických, a to bídná první třetina zápasu. „Čekali jsme, že budou tlačit. Nebyl to první zápas, co jsme tu dostali dva góly v první třetině a už jsme to nedotáhli. Byli jsme na to připravení, ale na ledě to bohužel vypadalo trošku hůř,“ smutnil Broš.

MICHAL BROŠ
Na hokejky sparťanů se vkrádala nejistota, po první třetině byl nakonec stav 0:2 celkem milosrdný. „Je to trestuhodné, děláme takové kraviny. Jak je začneme kupit na sebe, tak je to špatné. A to ještě můžeme poděkovat Tomášovi Pöpperlemu, který tam stál na hlavě a první třetinu vychytal gólovky. Jakmile děláme takových drobných blbostí moc, tak se nám to vymstí,“ ví dobře zkušený útočník.

V průběhu zápasu se hra Sparty lepšila, ale jediným střelcem byl Petr Ton, který využil dvojnásobnou početní výhodu. „Jeden gól je prostě málo. Je tu malé hřiště, všechno je rychlejší a zběsilejší. Oni jsou na to zvyklí a hrajou to dobře, my ne. A na holích ještě tu sebejistotu úplně nemáme.“

Po dvou nadějných výhrách tak Holešovičtí vyšli bodově naprázdno. Částečné i proto, že utkání museli kvůli trestu za příliš mnoho hráčů na hřišti dohrávat pouze ve čtyřech. „Ochudili jsme se o závěrečný tlak, ale mohli jsme dát góly už předtím. Neviděl bych to jako rozhodující moment zápasu,“ míní Broš. Zároveň doufá, že se Sparta z chyb poučí. „Závěr zápasu jsme tlačili a nějaký gól jsme dát mohli. Snad půjdeme dál tím směrem, kterým jsme vyšli v minulých zápasech. Máme ještě tři zápasy do pauzy, snad urveme co nejvíc bodů,“ doufá.