25. 1. 2013 Tereza Velikovská

Budu to mít hodně drahý, usmívá se Pinc

Do branky se sice postavil už na poslední samostatný nájezd v duelu s Chomutovem, ostrou premiéru ve hře si ale nový gólman Sparty MAREK PINC odbyl až na kladenském ledě. Do branky se postavil v 18. minutě, inkasoval pouze jednu branku a přispěl k vítězství v poměru 6:3. „Byl jsem trošku nervóznější, ale pár zákroky jsem se chytil a spadlo to ze mě,“ popisoval usměvavý brankář svůj debut.

Jak jste se při své premiéře v dresu Sparty cítil?
Výhra, takže dobrý. (úsměv) Přitom jsem dostal gól, aniž jsem si předtím sáhnul na puk. Říkal jsem si, že to je tedy pěkný začátek. První střela ve Spartě chycený nájezd, takže dobré, druhá střela hned gól. Kladno vedlo 3:2, tak jsem si řekl, že se budu soustředit na sebe a pokusím se podat co nejlepší výkon.

Bral jste jako první start ve sparťanském dresu už jeden nájezd proti Chomutovu, nebo pro vás byl opravdovou premiérou až dnešní zápas?
Kluci už mi to hlásili už v neděli, že budu muset zaplatit pokladníkovi za ten jeden nájezd. Je to trošku dražší, pražské ceny. (smích) Já jsem zvyklý z Liberce nebo z Litvínova a najednou přijdu do Prahy a je to pětkrát dražší.

V posledních zápasech plnil roli jedničky Marcel Melicherčík, jak došlo ke střídání gólmanů?
Trenér mi řekl, ať jdu do brány. Marcel jinak odchytal výborné zápasy, jen dnes mu tam spadly dva trošku nešťastné góly.

Bylo to poprvé po delší době bez zápasového zatížení optimální, nebo jste se cítil trošku nerozehraně?
Nechytal jsem asi čtrnáct dní, což není tak hrozné. Byl jsem trošku nervóznější, ale pár zákroky jsem se chytil, spadlo to ze mě. Kluci mi hodně pomohli. Podali ve druhé třetině výborný výkon, hráli takticky dozadu, čistili mi prostor před brankou. Navíc na mě šly docela lehké střely a bylo důležité, že neměli dorážky.

Kladenští útočníci byli přesto v brankovišti velice důrazní a nebrali na vás ohledy…
Docela tam do mě chodili, to je pravda. Dvakrát mi servali masku, potom tam na mě hráč skočil. Kladno ale takhle hraje. Od té doby, co jim kluci odešli do NHL, musí bojovat. A daří se jim to, ubojovávají vítězství.

Takže jste na jejich důrazný styl byli nachystaní?
Samozřejmě jsme se na to připravovali. Na poradě nám trenéři říkali, jak na ně máme hrát. Že to bude zápas plný osobních soubojů a Kladno bude hodně bojovat. My si řekli, že musíme také, plus do toho dát navíc hokejovost, kterou máme v kádru k dispozici.

Sparta v roce 2013 ještě neprohrála a stoupá tabulkou vzhůru. V týmu asi nyní vládne dobrá nálada, že?
Je to pěkné, ale nesmíme usnout na vavřínech. Tabulka je vyrovnaná, týmy jsou o dva body za námi, takže stačí jednou prohrát a můžeme být osmí. Musíme hrát pořád tak, jako hrajeme.

Foto: Tomáš Havelka