22. 10. 2007 Tomáš Kubánek

Byl to pro nás nešťastný zápas, smutní Hamrlík

Ani přesná střela z mezikruží ikony zlínského hokeje Martina Hamrlíka, která znamenala vedení Ševců 3:2, nakonec Spartě nevzala tři body za vydřené vítězství 4:3. Velmi dramatické střetnutí rozhodly dvě chyby v defenzivě hostů a šikovnost v zakončení domácích střelců.
"Byl to náš klasický zápas. Dřeli jsme, hráli jsme dobře, ale bohužel měl zápas pro nás nešťastný konec. Opět ten zlomový gól padnul do sítě nám. Neměli jsme štěstí, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Musíme dřít dál a doufat, že se to jednou obrátí čelem k nám."

Pro Zlínské se zápas zprvu vyvíjel velmi pozitivně. Po první dvacetiminutovce vedli nečekaně po gólech Andrašovského a Čecha 2:0. Sparta tímto stavem musela být dost zaskočena. "Věděli jsme, že Sparta teď dvakrát za sebou prohrála, a že asi nebude úplně v pohodě. Zkusili jsme proto na ni vletět a vyšlo to." Nadějné vedení však moravský celek neudržel. Domácí v prostřední třetině zařadili větší rychlost a najednou jich bylo všude plno. Jejich touha po vyrovnání byla hodně znát. "Zkušenější mančaft by to asi už udržel. Nastartoval je gól na 2:1, a pak už začali létat. Hráli jsme hodně v oslabení a docházely nám síly."

Právě při sérii přesilovek Holešovických držel hosty nad vodou jejich brankář Jakub Čech. "Chytal famozně. Ty oslabení ubránil skvěle." A potom paradoxně přišly velké poziční chyby ve zlínské obraně a obrat ve skóre. "Místo aby bek puk vyhodil, tak si ho nechá sebrat a sparťané hned ujížděli do brejku. A ve třetí třetině, kdy už se za stavu 3:3 spíše vyčkávalo, tak jsme si nechali hráče po dlouhé přihrávce ujet znova," smutní zkušený bek.

Třetí branku Ševců vsítil právě Martin Hamrlík, a to při dvojnásobné početní výhodě, kterou Žlutomodří bleskově využili. "Máme na sehrání přesilovky pět na tři víc variant. Záleží to taky na tom, jak to ten který tým brání. Puky rozděluje Petr Leška a tentokrát si vybral na střelu mě."

Bitvy Sparty a Zlína bývají většinou velmi vyhecované. V neděli však naštěstí nervozita zavládla pouze ve druhé třetině. "Už tam bylo hodně vyloučených, takže zápasu jen prospělo, že se to po přestávce zklidnilo. Myslím si, že rozhodčí pískal dobře," počastoval Hamrlík sudí málo vídanou pochvalou.

foto: hokej.cz