27. 9. 2015 Tereza Velikovská

Čajkovský o Litvínovu: Zatím nejtvrdší duel

Ve svém šestém extraligovém duelu přidal slovenský obránce MICHAL ČAJKOVSKÝ na svůj bodový účet pátou asistenci. Díky jeho spolupráci s Petrem Kumstátem šla Sparta na ledě Litvínova poprvé do vedení, ale Severočeši dvakrát srovnali a nakonec vyhráli v samostatných nájezdech. "Byl to zatím nejtvrdší a nejdůraznější zápas, který jsme hráli. Divákům se musel líbit," hodnotil urostlý bek duel s úřadujícím mistrem.

V první třetině souboje mezi vedoucí Spartou a obhájci titulu z Litvínova diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky sice žádnou branku neviděli, ale přesto se mohli pohledným hokejem bavit stejně jako v dalším průběhu zápasu. "Byl to hodně fyzický zápas, hrál se kvalitní hokej nahoru dolů. Bylo tam hodně osobních soubojů a divákům se tohle utkání muselo líbit. Zatím to byl asi nejtvrdší a nejdůraznější zápas v extralize, který jsme doposud hráli," myslí si Čajkovský.

Do vedení šla hned v úvodu druhé třetiny Sparta. A byla to právě slovenská posila Čajkovský, kdo si obešel soupeře a před brankou našel číhajícího nepokrytého Petra Kumstáta. "Dostal jsem puk na pravé straně, zkusil jsem projít před jejich hráče a pak jsem to zabrzdil a Kumiho jsem viděl před brankou, takže jsem mu to tam zkusil dát a vyšlo to," popisoval třiadvacetiletý obránce.

Litvínov dokázal srovnat zásluhou Viktora Hübla a odpověděl i na trefu Daniela Přibyla. V prodloužení sparťané neproměnili početní výhodu a nakonec prohráli v nájezdech. "Nájezdy jsou vždycky o štěstí. Dnes chytali famózně oba dva gólmani, takže jim nejde nic vyčítat. My jsme věděli, co nás tu čeká, že to bude těžký boj. A to se vyplnilo," hodnotil Čajkovský zisk jednoho bodu.

Jeho tým přitom mohl v prodloužení přiklonit zápas na svoji stranu. První dvě minuty nastaveného času totiž sparťané hráli přesilovou hru čtyř proti třem a poté ujeli do samostatného úniku, který neproměnil slovinský útočník Robert Sabolič. "Měli jsme v prodloužení šance. Měli jsme přesilovou hru čtyři na tři, pak šli kluci ve dvou na nikoho. Ale takový je hokej a dneska byl šťastnější soupeř," povzdechl si Čajkovský.

K tomu, že jich nebylo více, podle něj přispěla sparťanská nedisciplinovanost. "Měli jsme hodně vyloučení, ale takový je hokej. Některé naše fauly byly zbytečné, ale v tom zápalu boje to nikdo neudělá naschvál. Zkrátka to vyplyne ze hry. Je to pak náročné pro hráče, který hrají ve speciálních formacích. Oslabení jsme hráli hodně a ubírá to dost sil," litoval urostlý obránce.