11. 2. 2009 Lucie Strouhová

Černošek se zlobil sám na sebe: Přikryl si zasloužil nulu!

Smolný okamžik z šestapadesáté minuty zásadně ovlivnil utkání s HC MOUNTFIELD. Nešťastně tečovaný puk Černoškem skončil za do té chvíle bezchybným Petrem Přikrylem a v Holešovicích se z poklidného střetnutí stalo drama. „Jsem pořádně naštvaný,“ kál se nešťastník Černošek.
Také po reprezentační přestávce dostal důvěru od trenérů druhý brankář Petr Přikryl, jenž oplývá pohodou a klidem, což se projevuje také na kluzišti. Bojující České Budějovice dlouho držel na uzdě a mužstvo podržel. Překvapený ze své třetí nominace v řadě však nebyl. „Je to věc trenérů, moc se za tím neohlížím. Ani neřeším a nevím, zda budu chytat příště. Je mi to jedno,“ řekl po zápase gólman s jedničkou na zádech.

Petr Přikryl
Ten šestapadesát minut držel naději na čisté konto, po sedmi letech měl možnost odejít ze zápasu bez obdržené branky, nakonec se ale za svá záda ohlížel dvakrát. Vše načala smolná branka, když do sítě propadl puk odražený od brusle Černoška. „Neviděl bych to nějak tragicky, i takové branky padají. Chvíli předtím jsem na poslední chvíli vytáhl vyrážečkou puk míří do branky, už v tu chvíli mohlo být sníženo,“ nedělal si hlavu Přikryl.

To bek Marek Černošek tak klidný nebyl, zmiňovaná situace jej pořádně namíchla. „Ještě jsem to nevstřebal, jsem pořádně naštvaný. Cítil jsem, že ta branka může ovlivnit utkání, a taky se tak stalo,“ krčil rameny smolař utkání, jenž ihned po brance rozlámal hokejku a usedl na střídačku.

„Trefilo mě to přímo do brusle, nemohl jsem nic dělat. Kdyby ale puk nezměnil směr, šel jsem si pro něj a chtěl jsem ho vyvézt z pásma. Vytočilo mě to, byla to náhoda. Bingo se už přesouval, jistil si druhou stranu, kdyby přihrávka prošla na střílejícího hráče,“ vysvětloval dvaatřicetiletý zadák.

Mountfieldu narostla křídla a za necelé dvě minuty bylo srovnáno. Kůrka dostal přihrávku do jízdy a střelou do víka nedal Přikrylovi šanci. „Ani jsem ho neviděl, byl jsem tak naštvaný, že jsem jen seděl na střídačce se sklopenou hlavou,“ vrací se k utkání prostějovský odchovanec, jenž za gólmanem Přikrylem přijel po konci utkání s omluvenkou na rtech.

„Říkal jsem mu, že mě to mrzí. Beru to tak, že poslední jsem se puku dotkl já a beru to tedy na sebe. Bingo si zasloužil nulu, chytal dobře. A my jsme si zasloužili tři body, tak to prostě je,“ chrlil ze sebe Černošek, jenž by před zápasem dva body bral. „Trápili jsme se, Budějovice měly fazónu. Ale nyní je to pro nás jednoznačně ztráta, měli jsme mít o bod více,“ zlobil se. S bodovým ziskem nebyl spokojený ani brankář Přikryl, vyhlášený nejlepším mužem zápasu. „Štve mě to, nedali jsme branky z přesilovek, a to nás stálo bod,“ dodal.