25. 10. 2009 Michal Pavlík

Chábera v brance spíše mrzl, než chytal

Jan Chábera se ocitl v brance Sparty překvapivě už ve 13. minutě a v několika momentech Spartu podržel. Jen na tečovanou střelu Jaroslava Balaštíka byl krátký.

Jan Chábera

Jak hodnotíte svůj neočekávaný návrat na led po jednozápasové pauze?
Já jsem se vlastně vůbec vracet neměl. Dostali jsme dva rychlé góly a trenér mi řekl, ať jdu do brány. Od toho tam jsem a snažil jsem se chytit všechno.

Nebylo to střídání třeba kvůli tomu, že puk při druhé brance trefil Petra Přikryla do masky?
Tím to asi nebylo, i když byl otřesený. Spadly nám tam dva rychlé góly, to je vše.

Po většinu zápasu jste pak sledoval spíše dění na druhé straně kluziště. Pak přišla z čista jasna rána Balaštíka a gól. Dalo se tomu zabránit?
Na nás hraje každý taktiku jedna čtyři, což zatím těm týmům vychází. Chodí do brejku a dávají góly. Většinou trestají naše chyby. Při třetí brance vyjel po buly náš útočník proti střele a ke vší smůle ho trefil do nohy, takže puk změnil směr a já na něj nedosáhl.

Bylo to podobné utkání jako v Liberci? Žádný vstřelený gól a několik obdržených.
Liberec se stáhnul, až když nám dal góly. To je hlavní rozdíl oproti Zlínu, který bránil celý zápas. V tom to bylo těžký.

V pátek hrajete v Karlových Varech, které se také trápí a jsou nade všechna očekávání na spodním konci tabulky. Budete se chtít chytit už tam?
My to takhle nemůžeme brát. Musíme hrát každý zápas, jako by to byl poslední. Musíme hrát dobře takticky a zlomit to po střelecké stránce.

Utkání vyšlo brankáři Sedláčkovi a po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.
My to většinou těm týmům usnadňujeme, ale on chytal dobře a nulu si zaslouží.