26. 9. 2004 Vojtěch Gibiš, Lucie Vítková

Chtěl jsem týmu pomoci, říká Karel Pilař

Bezesporu kvalitní hokej byl k vidění v sedmém kole na ledě pražské Sparty. Byli si toho vědomi nejen trenéři obou celků, ale i samotní hráči. Hráče domácích rmoutila spousta nevyužitých šancí. Naopak hostující celek jásal z prvního získaného bodu.
Sparta dnes odehrála utkání plné gólových šancí na obou stranách. Tento nádherný hokej hodnotil trenér Sparty Slavomír Lener kladně “Myslím si bez přehánění, že to byl zápas s velkým Z. Pardubice se už museli chytnout, věděli jsme, že hráli minimálně 2-3 dobré zápasy. Hráli dobře v Plzni, měli tam spoustu šancí. Dnes ty šance proměnili a my jsme strašně rádi, že nesmírnou vůlí všech hráčů jsme dokázali vstřelit kontaktní gól na 2:1. Pak už jsme věřili, že je jen otázkou času, kdy ten zápas srovnáme. Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, dostávali jsme Pardubice pod tlak. To že jsme ten zápas nevyhráli to nebereme jako ztrátu bodu, ale bereme to tak, že z toho zápasu máme velmi dobrý pocit a že jsme udělali pro diváky maximum,“ hledá na remíze klady sparťanský šéf.

Pardubický trenér František Výborný ocenil remízu a z toho plynoucí první bod v sezóně „Pro nás je to první bod, protože jsme neměli dobrý vstup do sezóny. Dnes jsme utkání dobře začali, vstřelili dva góly. Sparta je ale velice silné mužstvo, a dostala nás ve druhé a třetí třetině pod tlak a utkání nakonec zremizovala. Bod odtud je pro nás určitě povzbuzení do dalších zápasů,“ přemítá lodivod východočechů.

Aktivitou hýřící Tomáš Netík se v 26. minutě ocitl s pukem na holi před prázdnou pardubickou brankou. „Mohl jsem dát gól do prázdné. Honza Marek mě výborně viděl, ale někdo to tam tečoval a nešlo to přímo na mě. Snažil jsem se puk rychle zasunout k tyči, ale netrefil jsem to dobře a šlo to pod brankáře,“ je si vědom mladý útočník. Ve 44. minutě se mu již vedlo lépe, když nahrávkou našel dobře postaveného Kotrlu, který již neměl problém vstřelit gól. „Vyjížděl jsem polooblouk a viděl jsem tam dobře najetého Jindru Kotrlu, tak jsem mu to přistrčil a on to pak výborně udělal a zakončil,“ chválí svého spluhráče a zároveň střelce vyrovnávacího gólu. Tomáš Netík dnes přeskakoval mantinel s novými spoluhráči, tentokrát s Michalem Sivkem a Jindřichem Kotrlou. „Hrálo se mi s nimi skvělě, ve Spartě je takový výběr spoluhráčů, že se mi hraje dobře se všemi a nedělá mi to problém,“ smějě se. Za Pardubice zazářil 20-letý brankář Alexander Hylák. „Trochu mě překvapilo že chytal zrovna on. Pardubicím se ovšem nedařilo, tak udělali tento trochu odvážný tah, ale Hylák jim dneska zachytal dobře. Já se zase tolik na brankáře nesoustředím, tak mě to nerozhodilo,“ hlásí pravé křídlo.

Premiérový gól za Spartu vstřelil obránce Karel Pilař. „Snažil jsem dnes hodně střílet, protože zatím se mi moc nedaří . Ne že bych na tom bazíroval, ale chtěl jsem pomoci. Snažil jsem se střílet především nahoru a naštěstí mi to tam padlo,“ raduje se posila z Toronta. Sparta soupeře tlačila, Karel hledá příčiny proč zápas nedokázal ze spoluhráči dovést do vítězného konce „Chytal mladý gólman, dostal šanci, snažil se a zápas mu vyšel. Myslím si, že jsme hráli velmi dobře poslední dvě třetiny a jenom to tam nespadlo,“ lituje zkušený bek. Bezesporu největší hvězdou zápasu se stal teprve dvacetiletý brankář Pardubic Alexandr Hylák „Dozvěděl jsem se to včera, byl to pro nás těžký zápas, ale hráli jsme dobře a získali cenný bod, “ neskrývá radost talent Moelleru.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila