28. 1. 2003 MiG

Chyběla agresivita, a Žemlička?

Sparta nedokázala na Slavii udržet jednobrankové vedení. Důrazní slávisté třemi brankami skóre otočili. Sparťané selhali při bránění prostoru kolem vlastního brankáře, odkud Slavia vstřelila dvě branky. Asistent trenéra Hadamczika Kamil Konečný žehral nad zranění hráčů, kterým je důrazná hra vlastní. Připustil i možný vliv absence bývalého kapitána Richarda Žemličky.
Richter, Šrek, Špaňhel či Broš jsou hráči, kteří hrají důrazný hokej, v zápase proti fyzicky dobře disponovaným slávistům Spartě citelně chyběli. <>"Chyběli hráči hrající kontaktní hokej, jsou momentálně mimo. I Srdínko, jemuž je vlastní agresivní hokej hrál s naraženým hrudníkem," konstatoval smutně po zápase Kamil Konečný. Sparťanští trenéři museli opět sestavu lepit. <>"Dali jsme dohromady sotva tři útoky," stěžoval si Konečný. Mezi hráči, kteří nastoupili, byli i čerství rekonvalescenti. <>"Čtyři hráči byli měsíc mimo. To se projevilo i na kondici," vypozoroval Konečný.

Přesto první třetinu zvládli sparťané dobře. Domácí do šancí příliš nepouštěli a sami naopak dokázali otevřít skóre, poté přišel obrat. "První třetina byla dobrá, ale trochu nám utekla druhá třetina. Bylo tam zbytečný vyloučení a nešťastný první gól. Pak už to bylo jen o štěstí," popsal v krátkosti průběh zápasu obránce Jan Hanzlík. "Trochu hrála roli i ztráta koncentrace," doplňuje Konečný.

Zápas divákům nabídl bojovnou podívanou, krása šla většinou stranou. "Bylo to vyhecované, ale v duchu fair-play, divákům se musel zápas líbit, byla tu báječná atmosféra," narážel Jan Hanzlík na skutečnost, že během utkání vylučoval hlavní sudí Šindler jen čtyřikrát!

Na pozápasové tiskové konferenci asistent trenéra Hadamczika Kamil Konečný překvapil svoji odpovědí na dotaz, zda-li nemůže výkony Sparty ovlivňovat i odchod Richarda Žemličky. Od jeho přesunu do Litvínova Sparta nevyhrála. "Může to mít svůj vliv, ale ne nějak výrazný. Je to spíš v tom, že je málo hráčů a nepříliš dobrá kondice," vyjmenovával trenér. Utkání provázela zvýšená bezpečnostní opatření, k žádným incidentům však nedošlo. Ani na ledě nebyla znát nějaká zášť. "Byl to jeden zápas z mnoha, žádná msta," potvrzoval Hanzlík. Spartu a Slavii čeká ještě jeden duel, Hanzlík toto řešení nevítá: "Lepší by bylo, kdyby se to nechalo."