12. 9. 2015 Šárka Kulhánková

Cingel: Inkasovaný gól s námi nehnul

Hned v úvodním utkání nové sezony Sparta dokázala potvrdit roli favorita, když porazila účastníka poslední baráže, Olomouc. Na první výhře Pražanů se svým gólem podílel i slovenský útočník LUKÁŠ CINGEL, který čtvrtou brankou v utkání stvrdil vítězství Sparty, a ta si tak připsala svou premiérovou cennou výhru v aktuálním ročníku Tipsport extraligy.

Po letní přípravě se nejvyšší soutěž opět naplno rozjela. A jak už to tak bývá, start do nové sezony není nikdy jednoduchý, o čemž se přesvědčila Sparta. Přesto ale nemuseli diváci v O2 areně čekat na první branku letošní sezony dlouho. „Začátky jsou vždy těžké a obzvlášť náročné jsou právě začátky sezony. Všichni bývají takoví nervóznější, ale naštěstí to z nás brzy opadlo a dostali jsme se do toho,“ okomentoval první momenty prvního extraligového utkání Sparty v domácím prostředí Lukáš Cingel.

Sparta se do toho opravdu brzy dostala, když v patnácté minutě první dvacetiminutovky překonal Vošvrdu Robert Sabolič. Mora však nebyla nikterak horším celkem na ledové ploše. V závěru druhého dějství Pražané přidali druhou branku do olomoucké sítě, a Hanáci tak do šaten odcházeli se svěšenými hlavami. „Olomoučtí hráči hodně bruslili a pro nás to byl velmi těžký zápas. Zvlášť na začátku sezony to nebývá jednoduché, když mají týmy hodně sil,“ myslí si třiadvacetiletý útočník.

„Vždy se lépe dýchá po prvním vyhraném zápase sezony. Jsme velmi rádi, že nám to vyšlo. Hráli jsme dobře do obrany a naopak jsme využili i šance v útoku, což je skvělé,“ hodnotil zápas odchovanec Žiliny.

Nutno podotknout, že Moravané měli v zápase spoustu šancí, jenže překonat Tomáše Pöpperleho se jim podařilo až v úvodu třetího dějství. A právě tento gól dostal Olomouc zpátky do hry. „Myslím, že nás to nijak neznervóznilo. V té situaci tam před brankou vznikla taková skrumáž a nešťastně se to odrazilo do branky. Myslím si, že bylo super, že to s námi vůbec nepohnulo. Právě to ukazuje sílu našeho týmu. Dostaneme gól a naše hra se nezmění, hrajeme pořád to svoje,“ pochvaloval si Cingel.

Sedm minut před závěrečnou sirénou zpečetil Lukáš Cingel vítězství Sparty nad Olomoucí. Autor důležité a zároveň uklidňující branky ale zůstává skromný: „Za gól jsem samozřejmě velmi rád, ale důležité je to, že jsme vyhráli, za což jsme moc rádi.“Zároveň ale přichází z jeho strany i zdravá kritika: „Nikdo není nedokonalý, vždy se ve hře najde nějaká chyba. Snažíme se je ale odstraňovat, pracovat na tom zápas od zápasu a být stále lepší,“ řekl za celý tým.