11. 2. 2003 MiG

Columbus chtěl Paroulka ve Spartě

Veškeré detaily byly doladěny, Martin Paroulek je hráčem Sparty a měl by v jejím dresu dohrát letošní sezónu. Exvsetínský forvard byl v Holešovicích na zkoušce, na jejím základě trenér Hadamczik doporučil vedení jeho angažování do týmu. Poté se již čekalo na úspěšnou dohodu se Vsetínem, který stále vlastnil útočníkova hráčská práva.
Paroulkova cesta do kádru obhájce titulu byla strastiplná. Jeho testování bylo stále narušováno. Jednou to bylo nepříjemné zranění, podruhé osobní trest či nevyřízené pojištění. Nyní si již může oddychnout. „Jsem rád, že už se to vyřešilo, bylo to pořád ano-ne,“ ulevil si Paroulek. Pokud by k dohodě nedošlo, rozhodně by na hokej jen jako divák nechodil. „Měl jsem nabídky i od jiných týmů.“ Paroulkova hra se trenéru Hadamczikovi zalíbila. „Bavili jsme se spolu o tom, on mě doporučil vedení.“ Se sparťanským angažmá vyslovil spokojenost i zámořský Columbus. „Měli zájem, abych hrál právě ve Spartě, případně abych šel do Finska,“ říká.

Ve Spartě jej čeká těžká dřina. Pravděpodobně kvůli nabitému kádru odmítl přesun do Prahy Jan Alinč, Libor Zábranský se zase v tisku vyznal, že mu ve Spartě vadil zbytečně velký tlak na hráče. Paroulek ale vyrazil do „boje“. „Doufám, že na to jsem připraven. Když budu hrát co nejlépe, pak by neměl být problém. V zápase ve Zlíně jsem hrál čtvrtou lajnu a moc jsem se na led nedostal, takže chci hrát tak, abych se dostal do některé z prvních tří lajn,“ plánuje Paroulek. Konkurenci ve Spartě by mohl dále ještě zvednout příchod Romana Šimíčka.

Paroulek strávil čtyři roky ve Vsetíně, kde vstoupil do povědomí hokejové veřejnosti. Jeho kroky poté vedly do zámoří. Snažil se prosadit do prvního týmu Columbus Blue Jackets, kterým byl draftován, ale nepovedlo se. Vrátil se tedy do Evropy, sezónu dohraje ve Spartě, co pak? „Pak se budu připravovat na camp Columbusu, letím tam začátkem září. Buď udělám první tým nebo půjdu jinam. Když bude na Spartě oboustranná spokojenost, tak proč ne třeba do Sparty?!“ V úterním duelu hráli sparťané dohrávané utkání právě ve Vsetíně. Přestože nenastoupil, odcestoval s týmem i Paroulek. Žádné emotivní přivítání jej nečekalo. „Byl jsem na Vsetíně už při návratu z Ameriky.“ Sledoval boj na ledě tedy pouze jako divák. Sparta zvítězila, Paroulek žádné rozpaky necítil. „Fandil jsem Spartě,“ usmívá se.

Vsetínský kádr se za poslední léta hodně změnil, některé hráče však Paroulek dobře zná. „Kamarádím se s Romanem Stantienem. Bavili jsme se o Spartě. Říkal mi, že je to dobré, jistota, že na Spartě je dobrý kádr,“ zopakoval slova zkušeného slovenského útočníka. V zápase s Keramikou Plzeň tak již nastoupí Paroulek jako hráč Sparty Praha.