26. 9. 2014 Tereza Velikovská

Čtyřgólový Klimek: Tohle nás nakopne

Při střetnutí s brněnskou Kometou zažil útočník LUKÁŠ KLIMEK svůj nejpovedenější extraligový zápas v kariéře. Vždyť kolikrát za život se vám podaří vstřelit v jednom utkání hned čtyři branky? Sedmadvacetiletý sparťan si tak připsal hned polovinu branek, které jeho tým soupeři nasázel.

Není tedy divu, že Klimek po kanonádě a výhře 8:1 na brněnském ledě zářil spokojeností. „Já nejsem zrovna rozený střelec, takže je to pro mě hodně speciální. Je to super, že se to dneska takhle sešlo,“ těšilo ho. Když v 55. minutě střílel svůj třetí gól v zápase, dovršil v tu chvíli třetí hattrick ve své extraligové kariéře. „Ale čtyři góly jsem v lize ještě nikdy nedal, hattrick naposledy ještě za Vítkovice. Jenže jsme tehdy prohráli 3:4, takže to moc platné nebylo,“ zavzpomínal.

Lukáš Klimek

To na tohle utkání bude mít vzpomínky výrazně lepší. A to nejen díky tomu, že 40 sekund před koncem přidal trápící se Kometě do šatny ještě čtvrtý zásah, ale také kvůli vysoké výhře 8:1 a zisku tří bodů z venkovního ledu. „Rozhodně mám lepší pocit než tehdy. Za tuhle výhru jsme hrozně moc rádi. Mohlo by nás to, stejně jako výhra v derby, nakopnout správným směrem. Navíc jsme dvakrát po sobě vyhráli na půdě soupeře. A teď už se těšíme na Olomouc,“ usmívá se Klimek.

Utkání podle něj rozhodl už povedený úvod zápasu v podání sparťanů. Ti šli poprvé v sezoně jako první do vedení a první třetinu vyhráli 3:1. „Právě začátek podle mě rozhodl o výsledku. Dali jsme tři rychlé góly, čímž jsme hru Komety dost rozbili. Pak sice měli několik přesilovek v řadě a dostávali nás trochu pod tlak, ale zrovna v té chvíli jim zrovna nepomohli jejich fanoušci, kteří na ně pískali a tím je možná ještě víc rozhodili,“ myslí si.

Vítězstvím na ledě Komety sparťané zároveň aspoň částečně pomstili prohranou semifinálovou sérii v jarním play off, kdy Brno postoupilo po obratu v rozhodujícím sedmém duelu do finále a sparťané brali bronz. „Nechtěli jsme se k tomu nějak moc vracet, to by nedělalo úplně dobrotu. Byli jsme ale každopádně zdravě naštvaní,“ připustil ostravský rodák, který se se šesti brankami a jednou asistencí vyhoupl na čelo klubového bodování.