17. 9. 2004 Vojtěch Gibiš, Lucie Vítková

Dal jsem pěkný gól, usmívá se Petr Ton

První extraligový duel mezi Spartou a Zlínem se odehrával v režii Petra Tona. Sparta přehrála loňského mistra 3:1 a právě pravé křídlo prvního sparťanského útoku vstřelilo v důležitém zápase dva góly: „První gól vzešel z vyhrané bule, kdy tam Chabada výborně zablokoval hráče, dobře mi to přikopl a já jsem to trefil podél gólmanových nohou“, popisoval svou trefu šťastný střelec. K tomu však ještě stačil dodat: „Byl to nacvičený signál, který vyjde jednou, dvakrát za sezónu“.
Druhému Tonovu gólu předcházela výborná akce celého Markova útoku: „Měli jsme asi minutový závar, poté přišla první střela, druhá střela. Puk se dostal za branku k Honzovi Markovi, který mi to výborně nahrál před bránu. „Já jsem střílel z první jako pravák pod víko, takže podle mě hezká akce, dal jsem si pěkný gól“, nezapomněl vyseknout poklonu svému spoluhráči z útoku. „Pouze bych chtěl aby to tam takto padalo víc“, přeje si kladenský odchovanec. Trenér Lener poskládal na přesilové hry speciální formaci se čtyřmi útočníky a jediným obráncem. Právě Ton se objevuje v pozici falešného beka: „ Já jsem tuto variantu přivítal, hraji s Pepou Řezníčkem a klape nám to. On hraje zleva a já jako pravák zprava“, pochvaluje si trenérský tah.

První gól Sparty v sezóně zaznamenal Ondřej Kratěna. „ Byl to nešťastný gól. Viděl jsem najetého Nedvěda a chtěl jsem mu to nahrát, ale puk se odrazil od obránce za brankářova záda“, upřesňoval situaci dnes střelecky naladěný Kratěna. Právě on vyfasoval do útoku zámořské posily Nedvěda s Hlaváčem: „ Jsou to skvělí hráči s tahem na bránu. Hrálo se mi s nimi dobře i když jsme toho spolu moc nenahráli vinou přesilových her“, stěžovalo si na oko sparťanské pravé křídlo. Celkově byl Kratěna s zápasem spokojen: „Každý se na zápas těšil, protože začíná sezóna, ale bylo poznat, že ještě chyběl ten kousek k souhrám. Ale myslím, že se to bude už jen zlepšovat“, dodal na závěr.

Trenér domácího mužstva, Slavomír Lener, se zápasem natolik spokojený nebyl: „ Spoustu situací jsme řešili fauly a dostávali jsme se do oslabení. Nemohli jsme se dostat do rytmu hry, jelikož jsme museli stále kombinovat dvojice, trojice pro hru ve čtyřech“, nabádal své hráče k větší disciplíně. „ Ale našli jsme cestu, jak vyhrát zápas a to je podstatné. Doufáme, že se postupem času útočné trojice sehrají a budeme produkovat kvalitnější hokej“, přeje si nový kouč holešovického celku. O hře Zlína Slavomír Lener prohlásil: „Pro nás to byl velice těžký zápas na úvod sezóny. Na Zlínu bylo vidět, že po loňské sezóně, především po úspěšném loňském play-off hraje velmi sebevědomě a aktivně. Dobře forčekovali a pochytali spoustu našich útoků ve středním pásmu, dostali se do šancí“.

Jeho slovenský kolega Ernest Bokroš, svým hráčům přesto věděl co vyčíst: „Jediné co bych mohl hráčům vytknout je, že jsme byli málo produktivní. Přestože jsme ve střelách předčili Spartu 51 ku 21, zápas jsme prohráli. Ale Bříza dnes chytal velice dobře i když my jsme mu to na začátku celkem usnadnili tím, že tam nebyla žádná clona, žádná dorážka a já bych to spíš hodnotil tak, že jsme se dnes porazili sami“, vychvaloval sparťanskou oporu šéf střídačky Hamé. „První gól padl po hrubé chybě, druhý po prohraném buly a třetí znovu po hrubé chybě, takže bych to zkonstatoval tak, že rozhodly naše individuální chyby a špatná produktivita“, rozloučil se Bokroš