24. 3. 2015 Tereza Velikovská

Ďaloga: S Třincem to bude super hokej

V pondělí večer se sparťané konečně dočkali svého semifinálového soupeře, kterým budou třinečtí Oceláři. "Čekám, že to bude hodně dobrý hokej. Cílem do víkendových duelů je přivézt si z Třince minimálně vyrovnaný stav série. Samozřejmě by bylo super, kdyby se nám povedlo to, co proti Hradci, ale s Třincem to podle mě bude jiné," myslí si obránce MAREK ĎALOGA. Série startuje již tento víkend na půdě soupeře, doma se hraje příští středu a čtvrtek.

Na úvod se ještě krátce vraťme ke čtvrtfinále, které jsme zvládli v nejkratším možném čase...
Proběhlo opravdu dost rychle. (úsměv) Důkladně jsme se na něj připravovali a podle mě jsme k němu přistoupili tak, jak jsme měli. Zápasy to ale každopádně byly těžké, ale hráli jsme, co jsme si řekli, a vyšlo to.

Na svého semifinálového soupeře jste přesto čekali až do sedmého zápasu mezi Kometou a Zlínem. Co říkáte na Třinec, který vás čeká?
V téhle fázi už jsou všichni soupeři těžcí, jak Třinec, tak Litvínov. Pokud chceme jít za naším cílem, což je titul, tak musíme zvládnout porazit každého. Tým máme podle mě dobře složený, opět musíme plnit, co si řekneme.

Marek Ďaloga

Brali jste nějak v úvahu vzájemné zápasy ze základní části, které máte lepší s Třincem než s Litvínovem?
Na to jsme se vůbec nedívali. Musíme zvládnout každého a myslím, že na to máme. Jen to prodat na tom ledě a bude to dobré.

Sledoval jste zápasy Třince a Litvínova?
Díval jsem se na ně. Sérii Třince s Mladou Boleslaví jsem sledoval a Bolka je dost trápila. Když budeme hrát podobný styl jako oni, tak to podle mě bude dobré. Vzájemné zápasy s Třincem nám tuhle sezonu vycházely, tak už to jen potvrdit teď v play off, kde je to nejdůležitější.

Čím to podle vás bylo, že Boleslav Třinec tak potrápila a ve všech čtyřech případech prohrála jen o jediný gól?
Podle mě to nebylo tím, že hrál Třinec nějak hůř než v základní části, ale že Boleslav hrála opravdu dobře. My jsme s ní také v základní části dva zápasy prohráli. Mají mužstvo dobře poskládané ze zkušených i z mladých hráčů, kteří se navzájem skvěle doplňují. V té sérii s Třincem hráli opravdu dobrý hokej.

Na koho z Třince si budete muset jako obránce dávat největší pozor?
Mají celkové hodně kvalitní mužstvo, všichni jsou dobří. Možná jejich druhou pětku budeme muset ještě víc strážit, ale pozor si musíme dávat skutečně na všechny. Musíme hrát to, co nám trenér řekne, a půjde to.

Co vidíte jako nejdůležitější věc, kterou je třeba si přenést ze čtvrtfinálové série i do semifinále?
Musíme být hlavně nohama na zemi a nemyslet si, že se nám proti Třinci v semifinále povede to samé. Musíme hrát stejně jako proti Hradci, držet se jednoduchosti.

Tentokrát budete jako hůře postavené mužstvo po základní části začínat venku a případný sedmý zápas se bude hrát na půdě soupeře. Vzhledem k základní části se ale nedá říct, že by to byla pro Spartu nějaká velká nevýhoda, že?
Já myslím, že je to jedno. Je jasné, že doma je doma a převahu tam mají naši fanoušci, kteří nás povzbuzují. Může to být výhoda i nevýhoda, nám šly ale celou sezonu zápasy venku dobře. Co se týká konkrétně haly v Třinci, tak je to tam super, je to krásný nový stadion. Člověk si tam nemůže na nic stěžovat.

Mezi posledním čtvrtfinále a prvním semifinále máte pauzu téměř dva týdny. Je to výhoda, že jste si mohli odpočinout, nebo nevýhoda, že bude soupeř rozehranější?
Bylo super, že se nikdo nezranil a ti, co měli nějaké bolístky, je naopak stihli doléčit. Měli jsme čas na oddech a pak na postupnou přípravu na další sérii. Jestli bude ta pauza výhodou nebo nevýhodou, to si netroufám tvrdit. Podle mě je to jedno, záleží na tom, jak na to vlítneme.