25. 6. 2011 Tomáš Zatloukal

Daniela Přibyla si vybral Montreal

Nejúspěšnější klub historie zámořské NHL, Montreal Canadiens, sáhl v draftu 2011 po talentovaném útočníkovi pražské Sparty Danielu Přibylovi. K zisku Přibyla využil generální manažer Habs Pierre Gauthier svou šestou volbu, urostlý forvard se tak stal 168. draftovaným hráčem ostře sledované dražby hokejových nadějí.

Osmnáctiletý Přibyl je s pozicí na draftu spokojený:„Vůbec neřeším, jestli mě vzali v prvním nebo posledním kole. Jsem rád, že se na mě dostalo. Moc si vážím zájmu Montrealu." Český útočník má šanci prosadit do kádru celku, který vyhrál 24 Stanley Cupů, žádný jiný klub slavnou trofej tolikrát nezískal. Canadiens rádi sází na evropské hokejisty, mezi současné tahouny mužstva patří trojice Čechů Roman Hamrlík, Tomáš Plekanec a Jaroslav Špaček. Novou smlouvu s populárním kanadským týmem nedávno podepsal hvězdný Rus Andrej Markov.

Daniel Přibyl

Přibyl o zájmu Canadiens věděl, zároveň přiznal, že byl v hledáčku hned několika zámořských klubů. Jako hráč zařazený mezi elitní padesátku talentů hrajících v Evropě právem neunikl pozornosti nejednoho lovce budoucích hvězd. „Před samotným draftem jsem hovořil se skauty Montrealu, St.Louis, Detroitu, Ottawy a New Yorku Rangers. To, že si mě vybral Montreal, mě proto tolik nepřekvapilo." Sparťanský forvard přišel na řadu jako sedmý Čech, roli favorita překvapivě nesplnil slávista Dmitrij Jaškin, předběhl ho David Musil. Syn Františka Musila dosud hrál za Vancouver Giants.

Jaké hokejisty montrealský GM Pierre Gauthier draftoval? Od prvního kola si vybíral spíše než ofenzivní posily mladé obránce, již včera sáhl po kanadském zadákovi Nathanu Beaulieuovi. Během dneška získal další čtyři beky, kromě Přibyla vzal už jen jednoho forvarda: dalšího Kanaďana Oliviera Archambaulta. Nadějný sparťan díky tomu získal jisté vyhlídky na budoucí působení v NHL. Letos však do zámoří neodejde. „Tuhle sezónu budu hrát za Spartu," má jasno sympatický hráč, jehož největšími přednostmi jsou ideální tělesné parametry a šikovné ruce.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila