2. 10. 2001 MiG

Dnes bez čtyř marodů proti Vítkovicím

Vedoucí Sparta přivítá v desátém kole extraligy aktálně čtvrté Vítkovice. Pražané jsou přitom nejlépe stílejícím mužstvem soutěže, hosté přijedou s puncem nejlepší obrany. Dostali pouhých dvanáct gólu při dvaceti vstřelených.
Našemu týmu chybí čtyři hráči základní sestavy, Ostravanům bude scházet obránce Tesařík. Našemu týmu chybí čtyři hráči základní sestavy, Ostravanům bude scházet jediný hokejista. Těsná obrana dělala v posledních zápasech Spartě problémy, i proto se často lépe prosazuje na hřištích soupeře, kde v normální době ještě neprohrála. Kladno a Slavia, se kterými se Pražané v nedávné době utkali, ukázaly, že na technicky vyspělou Spartu důsledné bránění platí. Vítkovice jako mužstvo s nejmenším množstvím inkasovaných gólů přijedou s defenzivní a brejkovou taktikou.

Holešovickým chybí Hamr, Zábranský, Kratěna, Tomajko a nově i s Netík, který v Edenu dohrával místo Chabady. Ten bude dnes na ledě se sešitým čelem a pomůže tak Spartě ve snaze o nápravu posledních dvou domácích zápasů, které končily prohrou v prodloužení. Hosté se budou muset obejít bez beka Radima Tesaříka. Utkání se hraje od 18.00 v Paegas Areně.

Bilance SPA - VIT
1999/00: 4 - 0 - 0 (4:1, 3:2, 6:2, 7:1)
2000/01: 5 - 1 - 1 (0:2, 2:2, 4:2, 4:2 - 3:2, 3:1, 3:2)

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila