30. 3. 2003 MiG

Do Edenu vede jediná cesta. Dnes vyhrát

Až do šestého zápasu dospěla semifinálová série mezi Slavií a Spartou. Vršovičtí si chtějí odvézt z T-Mobile Areny postup, sparťané budou bojovat o návrat série do Edenu k sedmému zápasu. Až tam se v případě úspěchu sparťanů rozhodne o finalistovi, který se střetne v přímém souboji o český titul s Pardubicemi.
Náš tým prohrál jen jedinkrát v normální hrací době, přesto je stav série 2:3 v jeho neprospěch. Klíčová pro vývoj série byla dvě utkání v Holešovicích, která skončila v základní hrací době remízou. Sparta v obou případech podlehla na nájezdy. „Těžko se z těch zápasů můžeme poučit. V obou jsme hráli dobře, ale v nájezdech jsme dali vždy o gól méně než soupeř,“ říká asistent Kamil Konečný. Nebojí se znovu jít do trestných střílení. „Budeme se samozřejmě snažit vyhrát v normální době, ale že bychom se báli, že případné samostatné nájezdy znovu prohrajeme, to v žádném případě,“ neztrácí sparťanský asistent víru ve schopnosti střelců a brankářů.

V zápase o bytí a nebytí v sobotu sparťané dokázali zvítězit 2:1 a snížili tak stav série na 2:3. „V každém případě pozvedne poslední vítězství psychiku mužstva,“ konstatuje Konečný. Je si však vědom, že situace je pro Spartu pořád stejná a prohra bude mít za důsledek vyřazení. „Nepřemýšlíme o tom, jestli jsme výhrou udělali první, druhý nebo třetí krůček. Pokud chceme do finále, musíme zítra vyhrát. Důležité však je, že si hráči uvědomili, že mají na to, aby se Slavií vyhráli,“ nepomíjí psychologickou stránku věci.

Slavia přišla do konce sezóny o svého velezkušeného obránce Františka Kučeru. Sami sparťané dobře vědí, co taková osobnost pro mužstvo znamená. Ztráty na straně soupeře si je vědom i Konečný. „Jistě, je to nejzkušenější hráč a Slavia pociťuje, že nehraje,“ říká s jistotou. „Ale my musíme hrát za sebe,“ nevidí kouč v absenci obránce spásu. Ani náš tým nebude dnes kompletní. Chybí stále obránci Šrek s Nedomou a útočník Tomík. Otazník visí nad startem Havelky. Podle našich informací však po otřesu mozku, který utrpěl podruhé v krátké době, ještě není zcela v pořádku. „Dnes byl na ledě, uvidíme zítra. Od začátku zápasu asi hrát nebude, ale snad by měl být alespoň připraven naskočit v případě potřeby,“ nastiňuje možnou variantu „nasazení v těžké chvíli„ Konečný.

Zápas začíná v T-Mobile Areně v 17 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v pokladnách haly od deváté hodiny ranní. Zápas přineseme v on-line, Česká televize vysílá přímý přenos.

Bilance SPA - SLA
1999/00: 2 - 1 - 1 (1:3, 3:2, 5:1, 1:1)
2000/01: 2 - 0 - 2 (4:1, 2:4, 5:2, 2:7)
2001/02: 6 - 0 - 1 (2:1, 2:1, 3:2p, 2:3 - 4:1, 2:1, 5:1)