14. 10. 2012 Lucie Štěrbová

Do dalších zápasů s pokorou, říká Tenkrát

P r a h a - Obrovské drama. Takový byl zápas s Pardubicemi. Petr Tenkrát sice ve 46. minutě poslal Spartu do vedení 3:2, ale Východočeši velmi nepříjemně dotírali a Neuvirth musel několikrát vytáhnout nadprůměrný zákrok. Sparta ale nakonec zápas zvládla a po devíti porážkách v řadě si připsala výhru. „Je to veliká úleva,“ neskrýval emoce Petr Tenkrát.

Na sparťany se po zápase s Pardubicemi čekalo v mix zóně déle než obvykle. Tým totiž zavřený v kabině slavil vytouženou výhru. „V kabině dneska po zápase byly větší emoce, přeci jen ta odmlka po posledních bodech byla delší než obvykle,“ potvrdil nejlepší střelec Sparty v dosavadním průběhu sezony. „Pokřik byl po zápase stejný, ale dneska si ho každý užil o trochu víc. Doufám, že každému z nás tahle výhra zvedne sebevědomí a přispěje k lepší pohodě,“ vykládal.

Petr Tenkrát

Vítězství se ale rozhodně nerodilo lehce. Sparta šla sice do vedení hned v úvodu zápasu, pak ale Pardubice otočily a po faulu Hlinky hráli domácí dokonce čtyři minuty v oslabení. Jenže právě v něm ujel kapitán Broš a perfektní akcí vyrovnal. „Od Michala to byla perfektní práce,“ vysekl parťákovi poklonu Tenkrát. „Takhle by se to mělo hrát. Ale už pár střídání před tím gólem tam každý hrabal, co to šlo. Bylo jen otázkou času, kdy nám to tam spadne.“

Ve 46. minutě pak sám Petr Tenkrát dokonal zápasový obrat, branku sice oslavil emotivněji, než je u něj zvykem, ale prý ji příliš nepřeceňoval. „Po svém gólu jsem si byl vědomý toho, že je do konce ještě dlouhá doba. A nám se v těch devíti předchozích zápasech stalo snad úplně všechno, takže jsem věděl, že to budeme mít ještě hodně těžké, ale oslavu toho gólu jsem si užil,“ vykládal po zápase Tenkrát. „Je to pro nás první vítězství po dlouhé době, ale my bychom ho jako tým neměli moc přeceňovat. Do dalšího zápasu musíme jít opět s pokorou a každý se soustředit na svůj výkon.

Výhra musela zákonitě potěšit i domácí fanoušky. Těch do haly přišlo pět a půl tisíce a hlavně v závěru vytvořily pekelnou atmosféru. „Po celou dobu stáli za námi a dneska nám parádně pomáhali, patří jim veliký dík,“ obrátil se střelec vítězné branky i k divákům. „My se jim to teď budeme snažit oplácet lepšími výkony, abychom se dostali tam, kam patříme.“