17. 4. 2003 MiG

Dohoda s Tonem bude na tři roky

Vedení Sparty se domluvilo na příchodu bývalého útočníka Kladna Petra Tona. Devětadvacetiletý hráč, který působil necelých šest sezón ve finské lize, by měl v Holešovicích podepsat smlouvu na tři roky.
„O Tonovi jsme mluvili už několik sezón nazpět a teď, když někteří hráči ve Spartě končí, chceme je nahradit někým, kteří budou mít lepší výkonnost. Věříme, že u Petra Tona tomu tak bude,“ shrnul důvody angažování posily sparťanský sportovní ředitel Miroslav Kuneš. Smlouvu bude moci Ton podepsat až poté, co mu vyprší závazky ve Finsku. Poslední ročník Ton strávil v Kärpätu Oulu spolu s bývalým sparťanem Andrejem Potajčukem. Předím působil tři roky v JyP Jyväskylä a po sezóně v Espoo a Jokeritu. Na severu sehrál 300 zápasů, v nichž si připsal 111 branek a 123 asistencí. V aktuální sezóně vstřelil Ton 27 gólů.

Právě kanonýry náš tým usilovně potřebuje. „Letos jsme se v útoku potýkali se střeleckou nemohoucností. Zatímco dříve jsme dávali hodně gólů, v této sezóně se nám nedařilo ani v přesilovkách. Měl by přispět ke zlepšení,“ věří očekávané posile Miroslav Kuneš. Na cestě do Sparty jsou kromě Tona také Jaroslav Kristek a Gabriel Špilár. Naopak jistě odcházejí Nedoma, Zelenka, Tomík a Ptáček. Na nové smluvě se klub s velkou pravděpodobností nedohodne ani s Petrem Přikrylem. „Přikryl hledá přes agenta místo prvního gólmana, je tu i možnost odchodu na Slovensko,“ potvrzuje zájem Dukly Trenčín sportovní ředitel Sparty. Za východními hranicemi udělali Spartě dobré jméno gólmani Martin Cinibulk a Ivo Čapek.

Z dalších hráčů by mohli odejít Špaňhel, Kubinčák a nově také Jiruš a Leška. Všichni mají ve Spartě platné kontrakty, je o ně však podle Kunešových slov zájem z jiných klubů a Sparta by jim v odchodu za určitých podmínek zřejmě nebránila. Nejistota panuje i kolem Jana Srdínka, který má sice platnou smlouvu, ale nad jeho dalším působením se vznášejí pochybnosti. Kuneš potvrzuje zájem ze strany Zlína o Petra Lešku. „Co proběhlo v médiích je asi pravda. Ale není nic rozhodnutého. Zlín jej oslovil s tím, že pokud Leška ze Sparty odejde, mohl by se vrátit domů,“ vysvětluje Kuneš. Podle něj by Sparta měla ráda jasno o složení kádru v prvních deseti dnech měsíce května, kdy bude řada hráčů volných k podpisu nových smluv.