4. 10. 2011 Tomáš Zatloukal

Dominik Pacovský: Jsem vděčný trenérům, že mi dali šanci

Sparťané prohráli v TESLA ARÉNĚ s Karlovými Vary 3:5, čtyřmi góly se o výhru Západočechů postaral hvězdný forvard Petr Kumstát. Domácí se dlouho bili alespoň o bod za remízu. Po úvodní třetině, ve které vyšli střelecky naprázdno, se jako první prosadil Dominik Pacovský. Talentovaný útočník rozjásal fanoušky Sparty pohotovou dorážkou v přesilové hře.

„Máme ty přesilovky takhle nacvičené. Ivan s Brošákem hrají s pukem, zkoušejí společně s beky střílet a já cloním na brankovišti a chodím si pro dorážky," popisoval Pacovský spolupráci s Michalem Brošem a Ivanem Rachůnkem. Když o dvě minuty později přidal druhou branku Petr Tenkrát, zdálo se, že je Sparta zpět ve hře o vítězství. Jenže série oslabení rychle zastavila holešovický pokus o obrat skóre. „Dali jsme dva góly rychle za sebou, ale pak jsme se zbytečnými vyloučeními sami dostali ze hry," mrzelo jednadvacetiletého střelce. Domácí poslaly do kolen individuální chyby, především v defenzívě. „Nemyslím si, že by to bylo tím, že nejsme sehraní. Chybu udělá každý,“ nehledal výmluvy Pacovský.

Dominik Pacovský

Hosté předvedli velmi bojovný výkon, důraznou hrou v obranném pásmu mařili jeden ofenzivní nájezd Sparty za druhým. Kdo by před zápasem podobný výkon od posledního celku extraligy očekával? „Vary nás ničím nepřekvapily, extraliga je vyrovnaná. Můžete vyhrát nad kýmkoliv, ale také vás může kdokoliv porazit," myslí si hbitý útočník, který v rudém dresu navázal na povedené výkony z prvoligového Berouna. Považte sami, v pěti zápasech dvakrát skóroval a připsal si také dvě finální nahrávky. „Jsem vděčný, že mi trenéři dali šanci. Moc si vážím toho, že můžu hrát za Spartu," těší Pacovského.

Sparťanský odchovanec momentálně zaskakuje za zraněného Petera Jánského na pravém křídle elitní formace. Nechybí ani v přesilovkovém komandu, kouč Josef Jandač ho využívá i během oslabení. Dnes na sebe několikrát upozornil právě při hře ve čtyřech, když umě vyhazoval puky až ke karlovarské brance. I díky němu hosté využili jen jedinou ze šesti nabízených početních výhod. Přestože nakonec domácí prohráli, může být Pacovský se svým výkonem spokojený. Rozhodně byl hodně vidět na obou koncích kluziště. A nejen kvůli nepřehlédnutelné šestašedesátce po vzoru slavného Maria Lemieuxe. „Mým cílem je udržet se v prvním týmu, rád bych přidal ještě nějaké góly," prozradil sympatický forvard.