26. 11. 2008 Lukáš Krupička

Druhou polovinu soutěže načne Sparta v Litvínově

Ještě ani neskončil listopad a za námi je už první polovina soutěže. Další sadu zápasů rozehrají Holešovičtí na ledě Litvínova. Utkání přinese souboj druhého týmu se čtvrtým, přičemž oba předchozí duely skončily výsledkem 5:3, vždy ve prospěch hostujícího celku. Zápas začíná v pátek 28. listopadu v 17:30 na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

O soupeři...

Severočeši prožívají pod taktovkou trenérů Hübla st. a Rosola velmi dobrou polovinu soutěže, když díky dobrým výsledkům za poslední měsíc vystoupali až na druhé místo extraligové tabulky. A na vedoucí tým jim schází jediný bod. Poslední dvě utkání hokejisté Litvínova vyhráli bez obdržené branky, když si přivezli všechny body z Pardubic po výsledku 3:0 a poté doma přejeli Kladno 4:0. Dobré výkony v brance přinesli pozvánku na výpomoc pro brankáře J.Hübla ml. od švýcarského Davosu, kde odchytá tři zápasy. Proto přijde krýt záda Fraňkovi na tři zápasy Dušan Salfický z Ústí n. Labem.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:

Reichel, Šlégr
Robert Reichel Jiří Šlégr

Stálou hvězdou a kapitánem je v litvínovském dresu útočník Robert Reichel, který díky svým zkušenostem pomáhá svému týmu v jeho velmi dobré sezóně. Sedmatřicetiletý veterán boduje skoro v každém zápase a s 24 body vévodí klubovým statistikám.

Důrazný, tvrdý a také dobře střílející, to je obránce Jiří Šlégr. Při posledních dvou vítězných zápasech zaznamenal dvě přesné trefy a i díky němu zažívá litvínovský hokej dobré časy. V tabulce obránců celé extraligy zaujímá pěkné páté místo s 13 body.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

První vzájemný zápas Sparty s Litvínovem se odehrál hned v prvním utkání sezóny a Sparta vstoupila do nového ročníku ve velkém stylu. Na ledě Litvínova předvedli Pražané parádní kousky. Domácí klub slavil jubilejní padesátý rok existence a jeho hráči vyjeli na led v historických dresech. Naopak v novém dresu sparťanských barev vstoupil na plochu Zimního stadionu Ivana Hlinky tamní odchovanec Martin Ručinský. Nejvýrazněji se na výhře 5:3 podílel Jakub Langhammer, který si připsal gól a dvě asistence.

Druhé měření sil se odehrálo v rámci 14. kola na ledě Sparty, kdy domácí nebyli v dobré psychické pohodě. Utkání nabídlo celkem osm branek. Zápas byl se začátku vyrovnaný, první dvě třetiny skončily smírně 0:0, resp. 2:2. Na začátku třetí šla Sparta do vedení, to ale neudržela a inkasovala tři branky, což znamenalo prohru 3:5 a čtvrtou porážku v řadě.

O Spartě:

Motor hokejové Sparty se zažehával postupně. Po pěti zápasové šňůře porážek přišly lepší časy, hlavně bodové zisky a s nimi spojený vzestup tabulkou, až na nynější čtvrté místo. Sparťané získali z posledních dvou zápasů čtyři body, když doma hladce porazili Vítkovice 4:1 a poté nestačili v přestřelce na Zlín, kde padli 5:4 až v prodloužení. Do Litvínova neodcestují tito hráči: Ručinský, Černošek, Hrdel a Podlešák.

Ve Spartě nejvíce září:

Kratěna, Netík
Ondřej Kratěna Tomáš Netík

Sparťanská osmnáctka je postrachem soupeřových obran a brankářů. Ondřej Kratěna, plní roli, kterou při návratu dostal. Střílí branky, rozdává přihrávky a stále boduje, proto je stále nejproduktivnějším sparťanem. A zatím se drží na pátém místě v celkové tabulce extraligy s 26 body.

Také sparťanský štírek Tomáš Netík se po zranění dostává do své bývalé formy, když během posledních pěti zápasů so připsal stejný počet kanadských bodů za čtyři branky a jednu asistenci. I díky němu se Holešovickým začalo dařit.

O zápase:

Zápas 27. kola extraligy se odehraje na ledě zimního stadionu Ivana Hlinky v pátek 28.11. od 17:30. Pokud nepojedete podpořit Spartu přímo do Litvínova, můžete průběh zápasu sledovat a držet Spartě palce u tradičního online přenosu. Internetové stránky našesho soupeře najdete na www.hokej-litvinov.cz.

Sestavy z minulého kola
Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Jerofejevs, Vinogradov - Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Melichárek, Koreis, Hromas - Látal, Krätzer, Mrňa
J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, O. Poživil, Vobořil - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Branda, Trávníček - Zíma, Heinisch, Bahenský
Vzájemná bilance zápasů