26. 6. 2001 MiG

Duba draftován jako dvěstěsedmnáctý

Juniorského mistra světa Tomáše Dubu si vyhlédl Pittsburgh a zajistil si na něj práva pro NHL. Dalším draftovaným sparťanem je Jaroslav Bednář.
Brankář po loňské úspěšné reprezentační anabázi nyní odchází ze Sparty. Na roční hostování jej získala finská SaiPa. Podle vedení odchází z pražského klubu především proto, aby chytal. Ve Spartě je totiž silná konkurence gólmanů, v níž by se mu nepodařilo prosadit.

Lepší umístění má další bývalý hráč Sparty, Jaroslav Bednář. Ten strávil po příchodu ze Slavie v Holešovicích dvě sezóny a nyní působil dva roky ve Finsku. Bylo to jeho doposud nejlepší hokejové období, v JyP Jyväskylä i v helsinském HIFK nastřílel přes třicet gólů za jeden ligový ročník. Pravé křídlo si vysloužilo jedenapadesátou pozici a vybralo si jej Los Angeles.

Podle aktuálních informací Sparta zatím nepokročila v jednání ohledně dalšího doplnění mužstva. Sýkora se stále nevyjádřil, Pardavého požadavky pravděpodobně překročí možnosti klubu. Otevřená zůstává situace kolem Bělohlava, jehož příchod by mohl být na dobré cestě. Jasněji ovšem bude nejdříve koncem týdne. Stejný termín připadá i na rozhodnutí o novém působišti Vladimíra Vůjtka, který nedávno ukončil smlouvu v Holešovicích. Podle zpravodajství iDnes vede jednání s finskou Hämeenlinnou.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila