6. 12. 2009 Ondřej Flanderka

Duel v Liberci rozhodly přesilovky, dodal po utkání Marek Černošek

L i b e r e c - Po prohře na ledě Slavie se sparťané vydali do Liberce, kde se jim v poslední době vůbec nevede. Ani tentokrát šňůru pěti porážek v řadě v Tipsport areně nepřerušili, ba naopak. Po výsledku 4:0 pro Bílé Tygry tak Sparta ani podruhé v letošní sezóně v Liberci neskórovala. Příčiny nevydařeného utkání jsme se po utkání snažili najít s obráncem Markem Černoškem.

Sparta v Liberci nepodala optimální výkon a po prohře 4:0 se logicky nabídla otázka, co duel ne severu rozhodlo? „Těžko říct, asi to, že se nám rozpadl v tom pátečním zápase jeden kompletní útok, takže dnes hráli narychlo sestavené formace a maličko jsme se v úvodu sehrávali. Neřekl bych, že jsme pak odpadli fyzicky, i když jsme hráli jen na tři pětky, bohužel nám tam napadaly góly a nedařilo se nám využít přesilovky, což podle mě rozhodlo,“ dodal po utkání Marek Černošek.

Marek Černošek

Bílé Tygry před utkáním trápila rozsáhlá marodka, ta se ale nakonec nevyhnula ani Spartě, když do utkání nenastoupilo duo Kratěna – Broš. „Oba dva se zranili v pátek a navíc nám teď chybí i další hráči - Tomáš Netík, který se pořád nemůže uzdravit a Karel Hromas. Celkem to jsou už čtyři útočníci a to je samozřejmě znát,“ všímá si obránce s číslem „4“ na zádech.

Jak už bylo řečeno v úvodu, svůj náskok si domácí vybojovali především díky přesilovkám pět na tři, které na rozdíl od Pražanů dokázali využít. „Bohužel, ty dvě do tří, to se prostě občas stane. Jednou jsme špatně vyhodili puk, podruhé to navíc možná bylo s tečí. Pravdou je to, že celkově těch oslabení bylo až moc. V dnešním hokeji přesilovky rozhodují a my jsme je nedokázali využít.“

Liberecká Tipsport arena se pro Spartu stává neoblíbeným místem. Bilance z posledních šesti vzájemných duelů hraných v Liberci je jasně ve prospěch Severočechů a i skóre 30:4 hovoří za vše. „Poslední roky se nám tady prostě nedaří. Prohráli jsme tady posledních šest zápasů, ale i to se v hokeji stává,“ říká Černošek. V šířce kluziště, které je v Liberci oproti tomu holešovickému o hodně užší ale příčinu sparťanských neúspěchů z poslední doby nevidí. „Nemyslím si, že by to bylo tím kluzištěm. Třeba na Slavii ho mají taky úzké, a ten zápas v pátek tam byl hodně vyrovnaný. Dnes se nám nepodařilo zachytit nástup Liberce do druhé třetiny, kdy dali rychle dva góly a my jsme se už nedokázali dostat do kontaktu,“ ukončuje povídání obránce Marek Černošek.