12. 2. 2009 Redakce

Fandi rudě, mysli zeleně

HC Sparta Praha se zapojila do ekologického projektu Zelená firma založeného na sběru elektroodpadu. Projekt můžete podpořit před utkáním s Vítkovicemi a díky tomu získat šanci vyhrát v soutěži permanentky na příští sezonu. Stačí jen přinést vysloužilý elektrospotřebič.

Proč právě elektroodpad? Jedná se o nejrychleji rostoucí a speciální „druh“ odpadu. Roste třikrát rychleji než běžný komunální odpad. Na jedné straně obsahuje nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo, kadmium, bromované zpomalovače hoření a další, na straně druhé velké množství recyklovatelných a využitelných materiálů, např. železo, ocel, hliník, měď a v malém množství také mnoho druhů vzácných kovů – zlato, stříbro, platinu, palladium a jiné. Recyklace neboli materiálové využití tohoto odpadu představuje v moderním světě trvale udržitelný přístup, pro jehož účinnou realizaci je nejdůležitější odpovědný postoj nás všech, spočívající zejména v třídění tohoto odpadu – tedy odevzdávání vysloužilých elektrospotřebičů na místech k tomu určených (sběrné dvory, obchody s elektrospotřebiči,…).

HC Sparta Praha se proto zapojila do projektu ZELENÁ FIRMA a stala se 333. společností, která dbá na ekologii a podporuje recyklaci. V rámci tohoto projektu Sparta pro své fanoušky připravila speciální Ekologický den. V úterý 17.února 2009 mohou fanoušci před utkáním HC Sparta Praha – HC Vítkovice Steel přinést starý vysloužilý elektrospotřebič (vše, co se připojuje do elektrické sítě nebo obsahuje baterie). Specializovaná společnost REMA Systém je jako hlavní partner utkání převezme a posléze zajistí jejich recyklaci. Veškeré elektroprodukty k recyklaci budou přijímány před vstupem do TESLA ARENY na příslušně označeném místě. Každý, kdo přinese na utkání vysloužilý elektrospotřebič, bude zároveň zařazen do slosování o permanentky na domácí utkání HC Sparta Praha v sezoně 2009/2010. Vyhlášení výherců proběhne v přestávce tohoto utkání.