27. 1. 2015 Tereza Velikovská

Forman: Omluva je málo, byli jsme trapní

V nedělním zápase proti Hradci Králové zaznamenal MIROSLAV FORMAN čestný úspěch v podobě vyhraného pěstního souboje, který měl jeho spoluhráče namotivovat do duelu na ledě Mladé Boleslavi. Ale nakonec se to nezdařilo, sparťané totiž prohráli 3:6. "Po zápase jsme si k tomu všechno řekli, slovo si vzal Jarda Hlinka. Dál nemá smysl se v tom pitvat. Musíme to hlavně předvést na ledě, slova jsou málo," konstatoval smutně sparťanský útočník.

Na začátek se ještě vraťme k vaší nedělní vyhrané bitce s Jiřím Vašíčkem. Předpokládám, že za rozhodnutého stavu bylo hlavní motivací jak nabudit tým, tak potěšit fanoušky, že?
Přesně tak. Chtěl jsem nabudit fanoušky, kteří přišli ve velkém počtu. V tom zápase vůbec nic neviděli, náš výkon byl tragédie. A samozřejmě také motivovat tým do dalších zápasu. Navíc to byl Vašíček, se kterým mám nevyřízené účty.

Miroslav Forman

Co říct k zápasu v Boleslavi? Začali jste dobře a vedli jste 1:0, ale vedení vydrželo jen 25 sekund a od té doby už to bylo špatné...
Co k tomu říct. Omluva fanouškům je málo, byli jsme trapní. Můžeme být rádi, že jsme dostali jen šest gólů.

Čím to bylo?
Já k tomu ani nemám žádné vysvětlení, bylo to prostě trapný. Jarda Hlinka si vzal v kabině po zápase slovo a ve všem, co řekl, měl pravdu. Doufám, že si to všichni vezmeme k srdci, protože tohle už se prostě nesmí opakovat. To, co říkal, ale zůstane v kabině.

Právě Jaroslav Hlinka se nakonec díky gólové nahrávce v poslední minutě stal nejproduktivnějším sparťanem všech dob. Takhle jste si pro něj ale tenhle milník nepředstavovali, že?
No, to rozhodně ne.

Bylo na Boleslavi hodně znát, že pro ně jako pro tým na hranici postupu do předkola může mít každý bod cenu zlata?
My jsme tohle všechno věděli. Věděli jsme, jak bude hrát Hradec, jak bude hrát Boleslav. V ničem nás nepřekvapili, přesně tohle jsme čekali. Že budou houževnatí a budou hodně bruslit. Ale vůbec jsme to nezvládli.

Jak z toho po dvou nepovedených zápasech v řadě ven?
Musíme za tím prostě udělat tlustou čáru a hodit to za hlavu. Teď po zápase jsme si k tomu všechno řekli a možná si k tomu ještě něco řekneme zítra, dál nemá smysl se v tom pitvat. Musíme to hlavně předvést na ledě, slova v kabině jsou pořád jenom slova.