3. 8. 2012 Michal Sabó

Frank Kučera: Odešli jsme fyzicky

Úvod přípravy mužstvu Sparty nevyšel právě podle představ. Po porážce s Astanou se však čekalo, že si tým spraví chuť na ledě svého partnerského klubu z Litoměřic. Na led Kalich Areny vyjel také FRANK KUČERA, pro kterého to byl druhý start v dresu Sparty.

První třetina nenasvědčovala, že by se blížila další porážka. "První třetina byla z naší strany dobrá, ale pak nám nejspíše došly síly. Litoměřice to vzaly za dobrý konec a zaslouženě vyhrály," hodnotil krátce po utkání jedenadvacetiletý útočník.

Sparťané nabízeli Litoměřicím šance svými častými prohřešky proti pravidlům. Mladý útočník po zápase těžko hledal důvod, proč byli Pražané tak nedisciplinovaní. "Já ani sám nevím. Nějak to vyplynulo ze hry, byly v tom trochu emoce, protože jsme prohrávali. Kvůli tomu jsme se nemohli dostat do tempa a asi i to rozhodlo celý zápas," řekl zklamaně.

Frank Kučera

Závěr zápasu chvílemi příliš nepřipomínal atmosféru přátelského přípravného zápasu. Na ledě se poměrně dost jiskřilo, aktivní byli v tomto směru Francouzi Manavian a Treille. "Hodně nám bylo připomínáno, že Litoměřice jsou jakoby naše farma, takže jsme nechtěli prohrát. Bohužel nám góly nepadaly, takže to tak dopadlo. Ke konci to byla taková řežba."

Svůj výkon hodnotil nováček sparťanského "A" týmu již s chladnou hlavou. Litoval především nevydařené koncovky. "Určitě to mohlo být daleko lepší. Měl jsem asi dvě gólové šance, které bych měl proměňovat. Musím na koncovce zapracovat, nic jiného mi nezbyde."

O místo v kádru musí tvrdě bojovat. Příprava je sice na začátku, ale měsíc není příliš dlouhá doba. Kučera si je dobře vědom této situace a již dopředu ví, kdy jeho i ostatní spoluhráče bude čekat konečný výběr. "Máme ještě nějaké přáteláky před sebou, do některých bych měl naskočit. Před European Trophy se bude zužovat sestava, takže tam se uvidí, jak to dopadne."

Jméno Kučera není na sparťanské soupisce poprvé. František Kučera prožil bohatou kariéru a připsal si mnoho startů právě v rudém dresu. Před startem přípravy od něj mladý Frank dostal jedinou radu. "Říkal, abych měl hlavu nahoře, abych hned nedostal ránu a neskončil v nemocnici. Naštěstí se to povedlo," rozesmál se Kučera.