27. 11. 2011 Tomáš Zetek

František Ptáček hraje 1000. utkání kariéry

Na Spartě vyrostl a má ji v srdci, v jejím dresu odehrál 710 utkání. Dnes František Ptáček, aktuálně obránce budějovického Mountfieldu, hraje tisící zápas v extraligové kariéře. Vedení pražského klubu zasílá svému odchovanci upřímnou gratulaci.

František Ptáček se poprvé objevil v nejvyšší soutěži v ročníku 1993/94 a v dresu Sparty v následujícím průběhu kariéry odehrál třináct sezon. Krom toho působil v Karlových Varech a aktuálně v Českých Budějovicích. Jeho srdce však patří mateřskému klubu. „Ať se bude dít cokoliv, Sparta je klub, v kterém jsem vyrostl. Tamní trenéři mi dali šanci dostat se do velkého hokeje. Bude to pro mě navždy srdeční záležitost,“ řekl Ptáček, jenž s holešovickým mužstvem slavil čtyřikrát zisk mistrovského titulu.

PTÁČKOVA TISÍCOVKA
Sparta..................710