22. 8. 2010 Tereza Velikovská

Gólman Mannheimu Fred Brathwaite: Sparta má velmi silný tým, bude to těžký zápas

Jednou z hvězd dalšího soupeře Sparty v prestižním turnaji European Trophy, Adler Mannheim, je kanadský brankář Fred Brathwaite. Gólman se zkušenostmi z NHL, kde prošel týmy Edmontonu, Calgary, St. Louis a Columbusu, odpovídal na otázky týkající se právě probíhajícího turnaje.

Co si myslíte o turnaji European Trophy? Co může takový turnaj přinést vašemu týmu?
Je to dobrý koncept. Turnaj nám pomáhá budovat tým v přípravném období. Zápasy European Trophy mají vysokou kvalitu, a to nám pomáhá v našem vývoji.

Setkal jste se během vaší kariéry s podobným turnajem?
Ne, během mé kariéry jsem nikdy nehrál na podobném turnaji.

European Trophy je označován jako velmi prestižní turnaj. Souhlasíte?
Samozřejmě, je tu mnoho velmi dobrých týmů. Takže se setkáme s mnoha odlišnými herními styly.

Jak byste zhodnotil kvalitu účastníků turnaje?
Z toho, co jsem doposud viděl, jsou týmy ve velmi dobré kondici. Musíme hrát v každém zápase výborně, abychom vyhráli a tyto týmy porazili.

Fred Brathwaite

Co víte o týmu Sparty?
Znám některé její hráče. V uplynulých letech jsem hrál s nimi i proti nim. Se Spartou jsme hráli loni na turnaji Red Bulls Salute a myslím, že má opravdu silný tým.

Vzpomínáte si na nějaké zápasy, které jste hrál proti českým týmům. Ať už na klubové, či mezinárodní úrovni?
Proti českým týmům jsem hrál ve Spengler Cupu a World Cupu. Loni v dresu Mannheimu, před dvanácti lety v týmu Kanady právě na Spengler Cupu.

Ve Spartě je několik známých hokejistů. Setkal jste se s někým z jejího kádru?
Hrál jsem s Davidem Výborným v Columbusu, s Martinem Ručinským v St. Louis a s Jaroslavem Hlinkou v Rusku. Všichni to jsou velmi zkušení hráči, kteří pomáhají týmu vítězit.

Co od zápasu proti Spartě očekáváte? Jakým soupeřem podle vás je?
Čekám velmi velmi těžký zápas. Sparta má rychlý a šikovný tým.

Co by pro vás znamenalo vítězství ve finále Red Bulls Salute?
Bylo by to velké vítězství. Start do sezóny po výhře v turnaji by byl skvělý.

Jak byste zhodnotil předchozí sezonu? Jaké jsou ambice vašeho týmu pro následující ročník?
V minulé sezóně jsme nehráli dobře a ztratili jsme příliš mnoho důležitých zápasů. Tuto sezónu chceme určitě skončit lépe. Náš cíl je jasný, musíme více vyhrávat a hrát více důsledně.

Vizitka:

Pozice: brankář