29. 8. 2014 Jiří Liebreich

Gólman Novotný: Chyby přišly ve třetí třetině

Po dvojzápase na severu Evropy v rámci Champions League sehráli sparťané přátelské střetnutí proti Pardubicím. Ačkoliv vedli Holešovičtí dvě třetiny 1:0, utkání nakonec ztratili. V pozápasovém rozhovoru zápas okomentoval brankář FILIP NOVOTNÝ. "Kluci hráli dozadu dobře, chyby přicházely až ve třetí třetině," pochválil spoluhráče.

První dvě třetiny jste soupeře pouštěli do šancí jen minimálně, ve třetí periodě však Pardubice utkání otočily. Co to způsobilo?
Myslím si, že jsme dali náhodný první gól. Soupeř se pak trápil. Kluci hráli dozadu dobře, chyby přicházely až ve třetí třetině. Docházely nám síly, jinak to byl ale zodpovědný týmový výkon.

Kde byste hledal příčiny horšího výkonu ve třetí části hry?
Svůj faktor také sehrál fakt, že jsme hráli na tři lajny. Ve třetí třetině dal soupeř dva góly a byl suverénní.

Filip Novotný

Tým byl pro tento zápas tvořen převážně z mladých hráčů, jak probíhala komunikace s nimi?
Spoustu kluků z juniorky neznám, hráli ale super. Křičeli jsme na sebe, což je samozřejmě dobře. Byl to od nich výborný výkon. Škoda, že jsme to nedotáhli.

V polovině třetí třetiny ujel do úniku Petr Sýkora, toho jste ale vychytal skvělým zákrokem. Můžete popsat situaci?
Petr měl hráče za sebou, musel tedy rychle zakončit. Položil jsem se na led a puk mě jednoduše trefil. Stíhali ho naši beci.

Když jste viděl soupisku, proti které dnes nastoupíte, byl Petr Sýkora tím, na koho jste si chtěl dát pozor vůbec největší?
Říkali jsme si, že tam je a že rád ujíždí do úniků. A jak už to tak bývá, hned v prvním střídání nám ujel. Je to výborný hráč, v sezoně ujíždí všem. Těžko ho chytat, je obrovsky rychlý.

Utkání se odehrálo na malém stadionku v Chrudimi, chytal jste tu někdy?
Když jsme tu byli s reprezentací do šestnácti let, tak jsem tu během soustředění pár zápasů odchytal. Dnes tu byla vynikající atmosféra, lidi přišli, vnímal jsem je. Po pár střídáních jsem si na tento stadion opět zvykl.

Závěrem se zeptám, zda-li jste sledoval zápas fotbalové Sparty proti Zwolle? Jak se vám líbil?
Sledoval jsem jen jeden poločas, špatně ale určitě nehráli. Poslední dobou se jim nedařilo, potřebovali si zlepšit sebevědomí. To se jim podařilo, od toho se mohou odpíchnout do dalšího průběhu sezony.

Ve skupině Evropské ligy má Lavičkův výběr mj. i bratislavský Slovan, půjdete se na Letnou podívat, až tu bude hrát tým Františka Straky?
Pokud se mi to nebude s ničím křížit, tak se rád přijdu podívat. Přál bych jim, aby postoupili. Fotbal zase tolik nesleduji, tak nevím, jak jsou dané týmy silné, čili si netroufám tvrdit, jestli Sparta postoupí.