2. 12. 2002 MiG

Hadamczik: Budu od hráčů vyžadovat vzájemné uznání

Jako velkou výzvu přijal Alois Hadamczik angažmá ve Spartě. Od pátku s ním byl holešovický klub v kontaktu, k podpisu smlouvy došlo v pondělí dopoledne. Bývalý trenér Olomouce, Třince a Vítkovic má jediný úkol. Vytáhnout Spartu, kam patří.
"Nabídka mne mile překvapila. Je to uznání mé práce. Druhou stránkou je samozřejmě zodpovědnost. Chci dosahovat lepších výsledků," přijímá závazek nový sparťanský lodivod. "Beru to jako velkou výzvu poté, co jsem se nedostal na post trenéra národního týmu." Chce dělat, co bude v jeho silách, aby se dostavily kýžené výsledky. "Musí se jim přizpůsobit styl hry."

Spartu viděl v této sezóně v akci třikrát. "Hráče Sparty znám, hráli jsme s nimi poslední finále. Mám představy, co je třeba změnit. Nesmí chybět bojovnost, všichni do toho musí dát srdíčko. Ti, kteří na to mají dispozice, musí hrát agresivní hokej," říká trenér. Věří přitom ve vstřícnost ke spolupráci. "Každý nás musí přesvědčit, že tu má místo." Zatím neuvažuje o tom, že by si přivedl nové hráče, což měl v minulosti snadnější jako trenér a klubový funkcionář v jedné osobě. "Prvotně chceme, aby se seberealizovali tito hráči a dostali jsme se do popředí tabulky. Až kdyby to nešlo, je výměna hráčů jednou z možností."

Rivalitu mezi Prahou a Ostravou, stejně jako vášně, které provázely řadu vzájemných duelů, nevnímá jako překážku. "S žádným hráčem nemám problém. Pokud se jednalo o nějaký střet v zákulisí, bylo to dané tím, že proti sobě stály dva kluby, které chtěly vyhrát. K plnému nasazení patří i emoce. Jsou běžným jevem i v jiných zápasech. Zákroky na ledě ani jednání funkcionářů nikdy nepřekročilo rámec."

Odchod do Prahy pro něj nebyl problém. "Mám velké děti. Žena to také chápe jako výzvu a podporuje mě." První trénink povede Hadamczik dnes odpoledne od čtyř hodin. Plánuje asi desetiminutový pohovor s hráči. "Budu od nich vyžadovat vzájemné uznání, což chci přenést i do výsledků." Nový kouč věří, že lidé, kteří jej do Sparty přivedli, budou s jeho prací spokojeni.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila