20. 12. 2011 redakce

Hala Sparty má nové jméno: Tipsport arena

Známá multifunkční hala v pražských Holešovicích, kde čeští sportovci v minulosti slavili mnoho úspěchů, a která je domácím stánkem hokejové Sparty Praha, se od tohoto týdne jmenuje nově Tipsport arena. Dohodli se na tom zástupci pražského klubu a největší české sázkové kanceláře specializující se na kursové sázky.

Podle Tipsportu, který je v současnosti generálním sponzorem extraligy ledního hokeje, se již od roku 2005 jmenuje i hala v Liberci, kde hrají místní Bílí Tygři. "Partnerství s ledním hokejem je dlouhodobě naší prioritou. A vzhledem k tomu, že jsme si v Liberci ověřili vhodnost prezentace ve formě názvu haly, rozhodli jsme se jít tímto směrem i v hlavním městě, když se ukázala tato možnost,“ říká Lubomír Ježek, mluvčí Tipsportu.

Faktické vizuální přejmenování, tedy instalace nového názvu a nových log v exteriérech i interiérech haly, začalo v pondělí 19. prosince a provádí ji renomovaná rodinná firma HOCH A SYNOVÉ založená v roce 1899. Pokud klimatické podmínky dovolí, osazení největších log na fasádě haly by mělo být hotovo již ve středu 21. prosince.

„Tipsport je velká stabilní firma, která patří k těm největším lídrům v podpoře hokeje u nás. Jsme rádi, že naše hala ponese právě její jméno,“ řekl Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha.

V holešovické Tipsport areně bude umístěna mobilní sběrna Tipsportu, podobně jako je tomu i na dalších šesti extraligových stadionech. Zde si hokejoví příznivci budou moci vsadit jak na hokejové zápasy, tak na další sportovní události z kursové nabídky Tipsportu. Zároveň zde bude možné také podat tiket číselné loterie Tipšestka, jejíž losování probíhá nově dvakrát týdne, ve čtvrtek a sobotu.

Hala, v níž probíhá i řada kulturních akci a hudebních koncertů, se v minulosti jmenovala T-Mobile Arena, v poslední době nesla název Tesla Arena.