26. 8. 2010 Tisková zpráva

Hlavní město Praha a také Sparta pomůže zničené obci Višňová

Hlavní město Praha si uvědomuje nutnost solidarity a jako jednu z obětí letošních rozsáhlých povodní podpoří severočeskou obec Višňová. Slavnostní happening, jehož cílem je získání dostatečných finančních prostředků na podporu zpustošené obce, se uskuteční ve čtvrtek 26. srpna od 14 hodin v Letenském zámečku v Praze.

„Jakoby se tudy prohnala válka. Obce lemují polorozbořené domy, stržené mosty, vykousnuté břehy řek, kolem cest hromady trámů, nábytku a bahna, a místo silnic hluboké krátery. A ty cesty, které ještě zbyly, neustále brázdí těžké vojenské a hasičské vozy. Tak vypadají nyní všechny obce Frýdlantska, přes které se před týdnem přelila tisíciletá voda. Višňová měla smůlu v tom, že ji zaplavily tři povodně najednou. Vzedmula se nejen řeka Smědá, ale ještě dva potoky, Minkovský a Višňovský. A všechny živly se slily do jednoho proudu,“ 13. 8. 2010, Jablonecký deník.

Praha 23. 8. 2010.

Následky letošních rozsáhlých povodní jsou v obci Višňová katastrofální, a tak se hlavní město Praha rozhodlo, spolu s ostatními partnery, podpořit severočeskou vísku.

Happening s navazující tiskovou konferencí se uskuteční ve čtvrtek 26. srpna 2010 od 14 hodin v Letenském zámečku v Praze a slavnostní akci zahájí dětská módní přehlídka.

Vrcholem odpoledne bude dražba uměleckých děl, dětských postýlek, hraček a dalších předmětů, kterou bude moderovat Vlasta Korec a jejíž výtěžek poputuje do Višňové. Symbolický šek paní Matouškové, starostce obce Višňová osobně předá primátor hl. m. Prahy pan Pavel Bém.

Mezi hosty a dražiteli nebudou chybět známé osobnosti a představitelé významných společností sídlících v Praze. Akce je určena pro veřejnost a sociálně smýšlející spoluobčané, kterým není situace našich spoluobčanů lhostejná, jsou více než vítáni.

Pořadatelé akce: Babyclub, Dětský design
Sponzoři: DBK Budějovická, HC Sparta Praha, Letenský zámeček, Nestlé, Nivea Baby a další.
Mediální partneři: Public TV, Babyweb