21. 9. 2014 Tereza Velikovská

Hlinka s Novotným: Rychlý obrat byl klíčový

Útočník JAROSLAV HLINKA přispěl k výhře v derby gólem a asistencí, brankář FILIP NOVOTNÝ šestnácti úspěšnými zákroky a pouze dvěma inkasovanými góly. Oba viděli po zápase jako klíčový moment to, že sparťané po brzkém gólu Slavie dokázali průběh zápasu velice rychle zvrátit. "Bylo hodně důležité, že se nám povedlo to rychle otočit. Kdybychom dlouho prohrávali, tak by na nás podle mě ta deka zase spadla," myslí si Hlinka.

Zkušený centr JAROSLAV HLINKA si, stejně jako celý tým, po vítězství nad pražským rivalem hodně oddechl. "Jsme rádi, že jsme po třech zápasech konečně vyhráli. A o to je to lepší, že šlo zrovna o derby," těší ho. "Klíčem byly stoprocentně tři proměněné přesilovky, protože jsme zase prohrávali, jako doteď v každém zápase. V přesilovkách jsme to otočili a do té doby jsme zápas kontrolovali," pochvaloval si.

Po třech porážkách jeho tým zabral v nejvhodnější okamžik. "Bylo hodně důležité, že se nám povedlo to rychle otočit, kdybychom dlouho prohrávali, tak by na nás podle mě ta deka zase spadla. Je ale pořád začátek soutěže. Je fakt, že jsme prohráli třikrát za sebou, ale máme odehráno pět kol, takže podle mě není čas věšet hlavy nebo z toho dělat nějakou obrovskou tragédii," myslí si.

Po výhře nad Slavií čeká sparťany intermezzo v podobě úterního duelu Champions Hockey League, ke kterému zajíždějí do německého Mannheimu. "Je to další zápas v nabitém programu, který teď máme. Do Mannheimu jedeme s tím, že tam chceme uspět, máme to dobře rozehrané. Byla by škoda, kdybychom to nedotáhli," věří Hlinka, že si sparťané odvezou plný počet bodů a zvýrazní svůj náskok na čele skupiny G.

Novotný: Ubojovali jsme to, snad se od toho odrazíme

První seniorské derby v kariéře si v neděli užil gólman FILIP NOVOTNÝ, který nastoupil ve sparťanské brance ve druhém zápase v řadě. Po prohře v Karlových Varech si tentokrát připsal tříbodové vítězství. "To, že nastoupím i v derby, mi trenéři to řekli den dopředu. Jsem rád hlavně za to, že jsme to vyhráli," oddechl si s úsměvem.

Ten mu sice hned ve druhé minutě pokazili Klhůfek se Stránským, kteří poslali Slavii do vedení, poté ale přišel rychlý sparťanský obrat. "V každém zápase, co jsme teď hráli, jsme dostali první gól my. Pak se to těžko otáčí, ale dneska jsme to zvládli, co bylo hodně důležité. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát tak, jako v té první. Ve druhé jsme totiž trošku polevili a nebylo to ono. Naštěstí to dobře dopadlo," těší ho.

Duel podle něj rozhodovalo sparťanské odhodlání a také bojovnost. "Myslím, že jsme to hodně ubojovali. Doufám, že nám to pomůže do dalších zápasů. Rychlý obrat všem hrozně pomohl, doufejme, že se od toho odrazíme a budeme další zápasy makat tak, jako v derby. Snad budou body přibývat a budeme se posouvat nahoru!"

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila