26. 5. 2009 Michal Krčmář

Hokejisté Sparty se představí opět na turnaji v Salcburku

Půvabné rakouské město Salcburk bude opět hostitelem během léta jednoho z nejprestižnějších evropských turnajů v ledním hokeji s názvem RED BULLS SALUTE 2009. V základní skupině se Sparta utká s týmy Adler Mannheim a Espoo Blues.

HC Sparta Praha po roce opět přijala pozvání na tento každoroční turnaj v Salcburku s účastí předních mezinárodních týmů špičkové kvality. Také letošní pátý ročník bude mít fanouškům co nabídnout – nejlepší hokejové umění, dravou hru a rychle bušící srdce hokejových fanoušků!

O krále turnaje se letos poperou týmy z šesti evropských zemí, kde je lední hokej pro fanoušky záležitostí číslo jedna. Domácí Rakousko bude zastupovat ambiciózní celek EC Red Bulls Salute Salcburk, který se v posledním ročníku rakouské nejvyšší soutěže umístil na druhém místě, když ve finále podlehl těsně Klagenfurtu 3:4 na zápasy.

Náš západní soused Německo posílá do bojů celek Adler Mannheim, který v sezoně 2008/2009 německé DHL skončil těsně před branami finále, když v posledním možném semifinálovém utkání podlehl budoucímu mistrovi Eisbären Berlín, který zdolal ve finále poměrem 3:1 na zápasy borce z Düsseldorfu.

Švýcarskou ligu zastupuje opravdový pojem. Letošní premiérový ročník Ligy mistrů evropských zemí dokázal vyhrát celek ZSC Lions Zürich. Ve švýcarské nejvyšší soutěži sice ztroskotal hrozivým poměrem 0:4 s Frieburgem už ve čtvrtfinále, ale s ohledem na mezinárodní úspěch, budiž zapomenuto.

Když už turnaj na úrovni, určitě nemůže chybět celek ze severní Evropy, zástupcem je finský tým Espoo Blues, který měl podobný osud jako již zmiňovaný německý Adler Mannheim, když skončil také před branami finále, kde si vylámal zuby v poměru 2:4 na Kärpät Oulu.

Spočítali bychom snadno, kolik měsíců uteklo od doby, kdy Rusko vyhlásilo konkurenční boj NHL vytvořením soutěže s názvem Kontinentální hokejová liga, tedy KHL. Jestli očekávání splní, je zatím předčasné odhadovat, rozhodně tamní celky mají k mezinárodnímu hokeji co říct. Na turnaji v Sacburku se představí vítěz Tarasovy divize KHL, mužstvo CSKA Moskva. Tým, který skončil ve čtvrtfinále KHL bez jediného vítězství proti rivalovi z Dynama Moskva a bude chtít svoji pověst určitě napravit.

A do třetice tým, který skončil před branami finále, když si vylámal zuby v poměru 2:4 na budoucím mistrovi. Ano, HC Sparta Praha odehrála poslední sezonu O2 ELH s konečným bronzovým umístěním.

Šestice představených týmů se zúčastní této mezinárodní akce. Srdečně zveme všechny fanoušky na podporu českého hokeje na mezinárodním poli.