27. 1. 2014 Tisková zpráva

Hokejoví fans se v létě sjedou do Pardubic

V červenci 2014 se uskuteční již 18. mezinárodní sraz hokejových fanoušků (3. – 6. 7. 2014), jehož pořadatelství bylo tentokrát přiděleno Pardubicím. Poprvé v historii se akce neuskuteční v prostorách s vybudovaným zázemím pro podobné akce, jako jsou například kempy, ale v těsné blízkosti dominanty Pardubického kraje – státního hradu Kunětická hora.

Letos v létě to bude již 18 let, co se skupina fanoušků z několika hokejových klubů sešla v prvním červencovém týdnu ve Vsetíně na oslavu narozenin jednoho z nich. Zcela neplánovaně tak založila tradici, kdy se během svátečních červencových dní sjíždějí fanoušci z celé České republiky a ze Slovenska, aby si užili nezapomenutelné chvíle společné zábavy.

"Nikdy by mě nenapadlo, že ještě po 13 letech, kdy jsme sraz pořádali naposledy, budu opět aktivně u toho," říká jeden ze zakladatelů a dlouholetý předseda občanského sdružení Fan Club HC Pardubice Karel Klodner, který se přirozeně zhostil i organizace letošního setkání.

Pardubické setkání bude v mnoha ohledech výjimečné. Poprvé v historii se akce neuskuteční v prostorách s vybudovaným zázemím pro podobné akce, jako jsou například kempy, ale ´své místo´ nalezne v těsné blízkosti dominanty Pardubického kraje – státního hradu Kunětická hora. "Kunětická hora pro nás byla jasnou první volbou. Je to nádherné místo, symbol Pardubicka. Navíc se zde každoročně konají i úspěšné kulturní akce. Chceme fanouškům, kteří do našeho regionu přijedou, ukázat, že Pardubice nejsou jen hokej a Velká pardubická," říká Klodner.

Soutěže, výlet lodí či koncerty

Že se návštěvníci srazu rozhodně nebudou nudit, potvrzuje i předběžný program, který bude, stejně jako další podrobnosti ke srazu, průběžně aktualizován na stránkách pardubického fanklubu. Ve čtvrtek 3. 7. je v plánu spíše zahřívací večer pro ´nedočkavé´, ale hned následující den již čeká účastníky nabitý program v podobě soutěžního odpoledne, které plynule přejde ve večerní a noční dávku koncertů několika, převážně revivalových, kapel. Stejný formát, samozřejmě s jinou náplní, se uskuteční i v sobotu, kdy bude pro zájemce připravena i výletní plavba lodí po Labi. V neděli 6. 7. dopoledne pak celá akce skončí.

Místo konání srazu je velmi dobře dostupné z hlavního i autobusového nádraží v Pardubicích, odkud sem jezdí pravidelné linkové autobusy i autobusy MHD (č. 16) do zastávky Ráby – Kunětická hora. Organizátoři navíc zajistí i posilové spoje v časech hlavního náporu při příjezdu a odjezdu účastníků.

"Chceme, aby na ´Kuňku´ dorazil úplně každý, kdo si chce užít několik prázdninových dní v příjemném prostředí s programem, který sice nepřinese vystoupení hvězd první velikosti, ale rozhodně půjde o mimořádnou několikadenní ´vesnickou tancovačku´, kde nemusíte přemýšlet, co si dáte první den, abyste vydrželi s penězi až do konce," dodává s úsměvem Klodner.

Toto tvrzení podtrhuje ještě jedna novinka Pardubického srazu. Vstupenky jsou poprvé v historii prodávány již od ledna a to online na fanclubhcpardubice.cz. Když si s jejich nákupem pospíšíte, vyjde Vás vstupenka pouze na 250,-Kč včetně poplatku za kemp, který vznikne přímo v areálu srazu.