28. 8. 2008 Vojtěch Gibiš

Holešovičtí poměří síly se Slovanem Bratislava

Jak za federace. Sparťané se v pátek v 17 hodin střetnou se Slovanem Bratislava. Nepůjde však o návrat ke společné lize, ale o předposlední přípravu Pražanů na extraligu. Ti ve slovenské metropoli narazí na řadu známých tváří v čele s útočníkem Ľubomír Vaicem, ještě na jaře hráčem holešovického klubu.
Hráči Slovanu, stejně jako sparťané, strávili druhou polovinu minulého týdne v Salcburku. Právě toto Mozartovo město totiž hostilo prestižní turnaj Red Bulls Salute.

Klání předních evropských týmů Sparta vyhrála, úřadující slovenský mistr skončil čtvrtý. Slovan dokončil turnaj s bilancí jedné výhry a dvou proher. Blízko k výhře měli hráči bratislavského klubu i v souboji o bronz s ruským Petrohradem, když ještě devět minut před koncem vedli 2:1. "Závěry zápasů nám nejdou, ale v této fází přípravy to není žádná tragédie," řekl webu soupeře trenér Zdeno Cíger.

„Před turnajem jsme se na soupeře nějak zvlášť nepřipravovali, zaměřili jsme se na naší hru. Kluci si zahráli proti kvalitním soupeřům, do zápasů jsme nevstupovali pod tlakem. Z toho však vyplývá i jistá nekoncentrovanost hráčů," dodal Cíger.

Slovan se může pochlubit v sestavě několika známými jmény. Branku střeží finský gólman Sasu Hovi, který před časem zdárně působil ve Vsetíně. V obraně zase střílí góly český rodák Petr Pavlas. Ofenzívu táhne Marek Uram, který dlouhé roky působil v extralize, zejména ve Znojmě.

Utkání, v němž se představí i sparťanské cheerleaders IceCats, bere Slovan velmi prestižně. „Bude to pro nás generálka před začátkem nové sezony. Věřím, že si takovýhle zápas nenechají diváci ujít a přijdou v hojném počtu," řekl generální manažer Slovanu Maroš Krajči serveru www.hcslovan.sk.