21. 10. 2012 Jiří Liebreich

Hovorka: Momentálně je vše jen o psychice

P r a h a - Utkání proti Karlovým Varům Spartě těsně nevyšlo, zlomový moment přišel v úplném závěru duelu. O velké hokejové bitvě a nešťastné porážce se v rozhovoru rozpovídal MAREK HOVORKA, nejnovější posila ofenzivních řad týmu z hlavního města: "O naší porážce rozhodly špatně sehraná oslabení, branek jsme ale i tak dostali mnoho."

Dnes jste odehrál svůj první zápas ve Spartě, bylo tomu tak po boku Fostera a Vantucha. Jak jste se na ledě sehrávali?
Zatím ta sehranost není valná, měli jsme společně dva tréninky. Doufám, že se postupem času vše zlepší.

Jak hodnotíte svůj individuální výkon po první zápase?
Nebylo to nic moc, je ale pravda, že jsem v novém prostředí, je třeba se s ním sžít. Výkony týmu se doufám společně s mými brzy zlepší.

Dnes padalo branek hodně, Sparta venku čtyřikrát skórovala, přesto odjíždí s prázdnou. Kde hledat chybu?
Oslabení dnes nefungovaly. První dvě nám nevyšly, to byla největší příčina. Dáváme sice relativně dost branek, obrana ale nefunguje, těch inkasovaných je příliš mnoho.

Vy jste přišel z týmu Kladenských Rytířů, tam se o atmosféru v kabině zřejmě stará srandista Jágr, jaké jsou rozdíly v kabinách obou mužstev?
Není překvapivé, že nálada není ideální, to je normální. Když se vyhrává, nálada je dobrá a naopak. Když máte dobré výsledky, tak si na ledě dovolíte věci, které normálně ne. Teď jsme dole, musíme se z toho jednoduše dostat.

Je právě psychika tou největší brzdou Sparty v současné chvíli?
Jednoznačně. Všechno je v hlavách, jsou tu hráči, kteří toho hodně dosáhli, mají toho hodně za sebou. Nevěřím tomu, že by to nešlo. Na začátku sezony tým prohrál mnoho utkání o gól, to na pohodě nepřidá. Všechno je o psychice, když to tam není, nejdou vám ruce, ani nohy…

Díky brance kapitána Broše se podařilo srovnat ihned po startu třetí třetiny, co jste si říkali v kabině o pauze a poté na střídačce při srovnání?
Povedlo se nám hned při prvním střídání vstřelit branku, to bylo velmi dobře. Věřil jsem, že nás to nakopne. Bohužel jsme ale opět dostali smolný gól. I když jsme rychle srovnali, tak jsme na konci utkání neubránili oslabení. Co na to říct, jsme v takové fázi, ze které se musíme rychle sami dostat.

Své domácí zápasy nyní budete hrát na velkém kluzišti v Praze, nemáte strach o výraznou změnu?
Se zimním stadionem a s herní plochou se ještě sžívám, není to sranda, jde o důležité aspekty výkonu. Na Kladně je menší hřiště, větší hřiště v Praze by mi ale mohlo více vyhovovat, rád si hledám volné prostory, odkud se poté mohu prosadit.