29. 1. 2013 Lucie Štěrbová

Hovorka: Postavily je na nohy naše fauly

P r a h a - Sparta má klubový rekord v počtu výher v řadě. A těšit ji může o to víc, že přišel v sezoně, která nezačala zrovna ideálně. Po zápase s Kometou se ale nebude vzpomínat už jen na devět porážek v řadě z úvodu sezony, ale hlavně na sérii desíti výher. Nejdelší v historii klubu. „Je to paráda, po začátku sezony to čekal asi jen málokdo,“ říká Marek Hovorka.

Desátá výhra se ale nerodila úplně lehce. Sparta šla sice do vedení 2:0, to ale Kometa ve druhé dvacetiminutovce smazala. A nebylo to jen jejím přičiněním, pomohli ji i sami Sparťané. Což po zápase přiznal i Hovorka.

Marek Hovorka

„Dneska jsme si to zkomplikovali sami. Kometu jsme půl zápasu do ničeho nepustili a potom jsme udělali čtyři naprosto zbytečné fauly v řadě, hráli jsme třikrát tři proti pěti a postavili jsme je tím na nohy,“ vykládal exkladenský útočník. „Vyrovnali ve dvojnásobných přesilovkách, což je asi logické. Nemyslím si, že by jinak v utkání měli nějaké velké šance – sice stříleli, ale povětšinou to byly střely z veliké dálky. Ve třetí třetině se ukázala síla našeho mužstva a jsem rád, že jsme to dokázali otočit.“

K výhře nasměroval Spartu ve 46. minutě Daniel Přibyl a v samém závěru výhru pečetil další mladík – Miroslav Forman. Gólová pojistka ale mohla padnout už o pár minut dřív. V 51. minutě po závaru před brankou viděla část hlediště puk v síti, rozhodčí ale hru nepřerušili. „Koukal jsem na to na kostce, reagoval jsem na to, že lidi křičí. Od nás ze střídačky to vypadalo spíš jako tyčka. Rozhodčí se taky na video podívat nešli, tak nejspíš byli přesvědčení, že to gól nebyl,“ komentoval Hovorka dění před Trvajem. Branka tedy nejspíš nepadla, ale Sparta si i tak rekordní výhru pohlídala.

„Ani jsme se dneska nijak speciálně nemotivovali,“ tvrdil po utkání osmadvacetiletý forvard. „Všichni chceme vyhrát každý zápas a to, že je to nějaký historický rekord, je jen bonus navíc.“ Vítězná šňůra ale Hovorku těší v kontrastu s tristním vstupem do sezóny. „V tomhle směru je to paráda. Málokdo asi čekal po prvních několika kolech, že se z posledního místa dostaneme až na pátou pozici. Jsem rád za to, že jsme tak silný tým a doufám, že to bude pokračovat dál.“

Kam až se může šňůra výher natáhnout, ale Hovorka odhadovat nechtěl. „Nechci to nějak řešit. Chceme vyhrát každý další zápas a čím delší tahle šňůra bude, tím to bude lepší a příjemnější.“