26. 5. 2008 Jakub Hlaváč, Jaroslav Vyskočil

Hráči Sparty se vydali na řecké soustředění

V neděli 25.5.2008 se ve večerních hodinách tým Sparty vydal na tradiční soustředění do řecké Leptokarie. Během deseti dnů absolvují hráči včetně nových posil letní dril pod vedením Františka Výborného, kterého jsme ještě krátce před odjezdem vyzpovídali.

Za pár hodin odlétáte na soustředění do Řecka, co jste pro hráče připravili?
Kluky čeká opravdu velká dřina. Znovu bereme kola, která jsou velmi účinným zpestřením přípravy. Chceme co nejvíce využít skvělého zázemí a podmínek k trénování. Na programu je znovu hodně běhání i večerní plavání v bazénu. Rozhodně nikoho nečeká dovolená!

Můžete nám ve stručnosti ještě nastínit váš program po návratu z Řecka?
V polovině června zpestříme hráčům program přípravy ještě soustředěním na Šumavě, které zakončí suchou přípravu. Po ní čeká hráče třítýdenní dovolená. Po jejím skončení se poprvé sejdeme na ledě. Během srpna nás čeká tradiční Tipsport cup a vyrážíme na čtyřdenní turnaj do Salzburgu. Vše budeme směřovat k zahájení ligového ročníku, který otevíráme zápasem na ledě Litvínova 9.9.2008.

Po dvou letech, ve kterých jste jen počítal odcházející hráče, jste se dočkal příjemnějšího jara. Do sparťanské kabiny se vrací váš syn David a další dva útočníci Ondřej Kratěna s Michalem Brošem. Souhlasíte s názorem médií, která vás pasují na favorita na titul?
Velké posily z nás dělají v očích některých médií automaticky šampiony. Ale tak to není. Jména nikomu pohár nevyhrají a konkurence bude opět silná. Slavii třeba někteří hráči odešli, ale Vladimír Růžička jistě sežene adekvátní náhradu a jsou tu i další týmy. Věřím však, že se zařadí po bok Jiřího Vykoukala a stanou se lídry mužstva. Naši mladí hráči se od nich mohou moc naučit. Vytvoří se zde podobně vyspělé jádro, jaké tu bylo za dob Richarda Žemličky s Františkem Kučerou.

Jedním z mladých hráčů ve sparťanském dresu bude i Michal Gulaši. Obránce, který již zvládl odehrát dva zápasy za seniorskou reprezentaci se zatím zdá být dobrou volbou pro vyztužení defenzívy.
Jsem s jeho přístupem velmi spokojen. Má v sobě velký potenciál. Pokud na sobě bude stále tvrdě pracovat, stane se z něj elitní obránce světových kvalit. Nesmí však polevit.

Po několika letech jste se ve Spartě sešel se svým synem Davidem. Snaží se vám práci ulehčit a jde spoluhráčům příkladem?
David se postavil k trénování čelem. Hodně se chtěl na novou sezonu dobře připravit. Byl to zároveň jeden z důvodů, proč se vzdal reprezentace.

Závěrem nesmím opomenout i skvělé fanoušky, kteří za vámi stáli i po brzkém vyřazení od Liberce při cestě za zlatým hattrickem. Jak moc si jejich přízně ceníte?
Myslím, že se fanoušci naučili Spartu milovat. Stojí za námi a dokážou hráče povzbudit i v těžkých chvílích. Moc si toho cením, kvůli nim mne vyřazení ze čtvrtfinále moc mrzelo. Liberec však už je minulostí. Raději přemítáme, jak tým nejlépe poskládat do nové sezóny.