28. 7. 2014 Tereza Velikovská

Hráči poprvé na ledě: Dřina, ale s úsměvem

Žádný opatrný začátek, sparťanský A-tým se při prvním tréninku na ledě pořádně zapotil. Po slavnostním odhalení nového klubového loga, které už zdobí také tréninkové dresy, vyjeli sparťané v pondělí dopoledne na nově položený led v Tipsport areně k hodině a půl náročného drilu pod vedením koučů Josefa Jandače a Zdeňka Motáka.

Na ledě se poprvé setkal téměř kompletní A-tým, chyběli pouze Lukáš Klimek zotavující se po operaci, Martin Réway, který je na soustředění slovenské reprezentace do 20 let, a Kanaďan Zack Torquato. Ten se k týmu připojí v sobotu 2. srpna. „Byl to první trénink na ledě, takže to bylo hlavně o bruslení a vedení kotouče,“ popsal kouč Josef Jandač, který své svěřence při prvním tréninku nijak nešetřil.

“Každý hráč vám řekne, že první dny jsou těžké, tělo si musí znovu zvykat na pohyby na ledě a to všechny bolí,“ připustil s úsměvem kapitán týmu Tomáš Rolinek. Jeho slova potvrdil i další velezkušený hráč Jaroslav Hlinka: „Začátky jsou vždy těžké, než si to sedne. Led nebyl ještě ideální, navíc je venku vedro. Ale každý rok je to stejné.“ K prvnímu tréninku vyjeli tito dva útočníci v jedné formaci, na křídle je doplnil ještě nově příchozí Slovinec Robert Sabolič.

Další nová posila, obránce Michal Barinka, se stejně jako všichni nově příchozí hokejisté zatím sžívá s prostředím. „Zatím všechno klape. Vstřebávám novou šatnu i nové spoluhráče. Já už jsem se na led hodně těšil, pauza byla dost dlouhá a už mi to chybělo,“ přiznal. „Bylo to svižné, ale myslím, že to mělo hlavu a patu. Trénink splnil to, co potřebujeme. To znamená pořádně se rozhýbat a začít se zadýchávat, aby se to pořádně rozběhlo,“ usmíval se.

Poprvé si led ve svém novém působišti vyzkoušel také Slovák Rastislav Staňa, nová gólmanská jednička týmu. „V hale bylo dost teplo, takže jsme byli zpocení ještě než se začalo makat. Na prvních trénincích se vždy hodně bruslí, puky ještě přeskakují. Ale i tak jsme si to užili, je to dřina, ale s úsměvem na tváři. První týdny jsou vždycky nejtěžší, potřebujeme se do toho dostat. Už se těšíme na první zápas, že si po dlouhé době zahrajeme,“ nemůže se dočkat.

A jaký je další program přípravy? „Tenhle týden budeme mít dopoledne dva bloky na ledě a potom posilovnu a regeneraci. Další týden jedeme na soustředění do Českých Budějovic, kde budeme trénovat dvoufázově, poté už nás čekají první přípravné zápasy,“ prozradil Jandač.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila