4. 3. 2012 Tomáš Houska

I před play-off na Spartu, boj pražských univerzit jde do finále

Pár dní před play-off je na programu v Tipsport areně velké univerzitní finále Hokejové bitvy České pojišťovny o pohár primátora Hl. m. Prahy. 7. března se zde ve finálovém souboji utkají týmy UK a VŠE, o třetí místo si to rozdají hokejové výběry ČVUT a ČZU. Program startuje od 17:00.

Těšit se můžete hned na dva zápasy za sebou a doprovodný program v podobě netradičních hokejových soutěží. V prvním souboji, který je zároveň bitvou o 3. místo, proti sobě nastoupí od 17:00 hodin týmy borců ČVUT a ČZU. Od 20:00 hodin pak následuje zápas o 1. místo, ve kterém změří své síly týmy UK a VŠE. „Očekáváme skvělou atmosféru, která jak věříme, požene hokejové týmy za hlasité podpory svých fanoušků do vítězného konce“, uvedl za pořadatele Tomáš Gavlas.

Projekt vznikl za podpory rektorů všech zúčastněných univerzit, na produkci se podílí sami studenti z řad jednotlivých studentských unií a spolků. Záštitu nad projektem převzal primátor Hl. města Prahy, MUDr. Bohuslav Svoboda, který přislíbil účast a předá tak putovní pohár a šek na 30.000 Kč vítěznému týmu.

„Nápad uspořádat hokejovou bitvu na „univerzitní úrovni“ vznikl v hlavách studentů, kteří jsou zároveň členy jednotlivých týmů. Jsme velmi rádi, že podzimní semifinále v roce 2011 slavilo takový úspěch a těšíme se na všechny, kteří nás, resp. svůj tým přijdou podpořit ve velkém finále a mají tak jedinečnou možnost užít si skvělý „nejen“ hokejový zážitek na vlastní kůži“, dodává Gavlas.

A proč „nejen“? Program večera je věru velmi pestrý. Provázet jím budou „studentští moderátoři“ Tomáš Dvořák a Wincenzo Kluczko, pro diváky je připravena řada soutěží, odehrávajících se přímo na ledové ploše, a komu by byla třeba zima, bude mít možnost zahřát se tanečními kreacemi na afterparty řízené dýdžejem Rockstarem. Projekt tak nabízí nevšední spojení sportovních i kulturních zážitků a dojmů, na které jen tak nezapomenete.

Vstupenky stojí v předprodeji 120 Kč a na místě 170 Kč. Informace o předprodeji a další podrobnosti k akci najdete i na facebooku.